Veštačko đubrivo

Kutina je zakon, preključe bratu rasturao jedno od gore dva pomenuta nemožeš naštelovati rasturivač.
 
Bila je i rumunska urea extra, ali nema je neko vreme. Mana je što su džakovi od 50 kg, malo šetaš u odnosu na 25 kg džakove, ali kičma boli.
Ne znam jel neko imao linzer ureu?
 
Vratili 700 kg ruske, pakovao promist,cujem puno zalbi, na istu. I to u nekoliko zadruga u okruzenju. Ljudi poludeli sta su spakovali u dzakove, isto je i sa dzambo vrecama. Uzeli elixir odlicna urea ove godine. Mada stigla mi tona uree isto promist pakovao, ali skroz druga prica. Isla kao luda. Lepa krupna leti.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Moja je Agroglobe ,i takodje ima dosta prasine u njoj,mislio sam da je do rasipaca ali i kad sipam dzakove u isti ima prasine.Nasao sam i neke komadice od 5-10 cm neke kao grancice....No opet bolje i prasina nego da je mokra pa ne ide kroz rasipac,nista gore od toga.
 
Zato je Kutina standardno vrh.Ove godine dobili smo svežu robu iz marta meseca, čista bez trunke prljavštine i prašine, jednake i suve granule.Morali su da se podešavaju rasipači, biće da je nešto sitnija nego prethodnih godina pa je curilo dosta više u odnosu na prethodne godine i isto đubrivo.Prošle godine bacalo se 150 kg/k.j a ove 180-190 kg/k.j na isti podeok na rasipaču, drugar je takođe imao isti slučaj.
 
I mi smo neku u dzambo vrecama, rusku, krupnu, bez i najmanje prasine, razbacivali nikad lepse. Leti gotovo isto kao npk, milina za rad.
 
Користио сам Уреу и АмоСулфан сад у Пролеће а Јесенас нпк без и једне грудве и проблема у расипању све укупно око 10тона...
 
Samo promistova je loša. Dal je bio neki požar pa haos ispao. Ali se ono nije smelo pustiti u prodaju! Vidi se prljavština, izgleda kao bagerom sa zemlje utovarena.
 
Zato je Kutina standardno vrh.Ove godine dobili smo svežu robu iz marta meseca, čista bez trunke prljavštine i prašine, jednake i suve granule.Morali su da se podešavaju rasipači, biće da je nešto sitnija nego prethodnih godina pa je curilo dosta više u odnosu na prethodne godine i isto đubrivo.Prošle godine bacalo se 150 kg/k.j a ove 180-190 kg/k.j na isti podeok na rasipaču, drugar je takođe imao isti slučaj.
Moras menjati rasipac. :D
 
PROMIST UREA čisto sranje!!!!!
Mokra, prljava,...
Nece da curi kroz rasipac haos!
Jednu paletu vracam, sa dve sam se napatio strašno, prelazim na agroglobe
И ја имам тај промист и не цури. Узео сам зимус за пшеницу и онда је било добро а јуче кад смо сипали у расипач оно се све згрудвало - огромне грудве, 3 - 4 у џаку од 25 кг. Разбијао сам грудве дрветом и реко биће добро али опет није цурило. Око мешача се направило тврдо као камен. Имам још 900 кг овога а требаће ми још. Само да гледам да не узмем опет исто.
 
Ima tu i do rasipaca,najbolji su ti horizontalni mesaci koji ili vibriraju ili se okrecu jako sporo,takvi i losija djubriva ne melju mnogo i prodje sve kroz rasipaca.Dok stariji tipovi ,uglavnom,kod kojih su na samom dnu mesacu povezani sa diskom ,to se okrece previse brzo i cim je malo losije djubrivo odma ga melje i lepi oko mesaca.
 
Pa nebi trebalo da de pusti u prodaju kako kazete losije djubrivo. Sigurno postoje neki standardi za kvalitet ali ocigledno oni ne vaze za sve.
 
Nazad
Vrh