Valjanje zemljišta

Ovaj valjak je identican mom, reci mi samo kako uspevas da podignes stranicu sa tom tankom sajlom? :cao: pozz
 
sajla bas i nije tako tanka 6-7mm dize bez problema jedino sto treba je da stavim duzu i da mota oba kraja istovremeno ovako je malo dangubno namotaj, razmotaj, razmotaj..
 
Tvoj valjak je tezi, samo vodi racuna o osovinicama po kojima se preklapaju stranice cini mi se da su jako tanke, pricam ti zato sto sam ja proracunavao za moj. Stranice su mi teske oko 100-120 kg a precnik osovine je oko 2.5 cm, jer usled cimanja u transportu mogu da popucaju! :ppozdrav:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236521511[/time]_________________________________________________
A sto se tice samog valjanja cekam par dana lepih da se prosusi zemlja da mogu da povaljam zito, mnogo mu znaci.
 
ako mislis na tkzv sarke one su precnika 18mm ali on u transportu ima "zakljucanu" varijantu tako da je onda oslonjen na cetiri tacke i nema cimanja, no praticemo pa ak nesto popusti stavljacemo jace i jace i... ak dograbim slikacu to u krupnom planu pa ce se videti
 
Ma valjak ti je super odrađen par po ovoj slici.napravi ti još koji i prodaćeš ga u sezoni uz dobru zaradu.
 
ovo moje je FI 410mm to je cev od novosadskog toplovoda menjali su pre neku godinu taj Otpad je imao oko 100 tona takvih cevi svojevremeno.Jedan poznanik radi kod njih i ovu mi je trazio skoro dve nedelje po drugim otpadima inace 1m fi 410 zid 6-8mm (nepravilan) tezi oko 62 -64kg
 
Posle setve zita predjem sa kembridz valjkom,a u prolece sa glatkim valjkom!Kembridz sam koristio i za razbijanje pokorice posle setve kukuruza i suncokreta!
 
tanjirao luceriste koje je zavrsilo svoje i bacio rukom seme trave da bi mogle ovce da ga koriste pa povaljao. ima nekih 3-4 god. kako sam ga napravio. nisam stavio lezajeve, vec biksnu od specijalne tvrde plastike, i unutra sipo 40-50lit. preradjenog ulja.
 
hand made ja :D najveci problem je pronaci cev, ostalo bude lako. mada mozda sam trebao praviti kraci. ovaj ima 3m al zbog kopiranja terena bi bio bolji manji
 
Evo ga i moj "hand made" valjak ::namigivanje::

xe0x3m.jpg
 
I ja imam sličan kao Milanche i planiram da ga rasečem i da napravim sklapajući od 3 dela!
 
@milanche
imas vec slika trodelnih valjaka na prethodnim stranama :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh