vakcinacija kunića - samostalno!

Razumeo, hvala. Mada vidim da u Subotici i Zemunu ne moze da se nadje.
Post je spojen: [time]1292142043[/time]
_________________________________________________
Nego, kazi mi za panonske bele i cincila ko je najbolji za nabavku jedinki u Srbiji? Iskustvo sa mojom cincila zenkom su super, zato idem na tu rasu.
Post je spojen: [time]1292167287[/time]
_________________________________________________
Ups, mozda nije mesto na ovoj temi da te to pitam, ali ajd svejedno sada ... sta je tu je ... pitao sam
 
Odg: vakcinacija kunića - samostalno!

Nego, kazi mi za panonske bele i cincila ko je najbolji za nabavku jedinki u Srbiji?


Drug clan Megi
 
Dali su simptomi te bolesti od komaraca plihovi po usima naduvani nosevi tesko disanje ako je to ja sam zbog te bolesti izgubio 40 komada nisu svi uginuli nego mi je bilo zao da gledam svaki dan po jedno uginuce pa sam ih pustio sve u prirodu vecina su bili mladi
 
Poslednja izmena od urednika:
Pametno tako se zaraza siri jos vise.Takve kunice potamaniti i u rupu politi nafom i zapaliti i posle zatrpati.
 
Postoje tri nacina vakcinacije kunica protiv miksomatoze.
1.U zadnji but tj. intramuskularno.
2.Potkozno tj. subkutano.
3.U usnu venu tj. intravenozno.
Na svakoj vakcini mora da pise nacin davanja ali ako niste sigurni najbolje pitati neko strucno lice.
Pozdrav!!!!!!!!!!
 
Neko rece u Vrbasu 20 doza domace proizvodnje po 1000din.
Bilo je i u ZR samo u jednoj privatnoj ambulanti uvozna neka vakcina 20 doza 1800dinara.
Ne znam da li imaju jos.
 
Ima vakcina raznih naziva, sve zavisi od proizvodjaca ali u principu su sve iste.
Kod nas se zove MYXOVET!
Ja licno koristim Slovacku , ona pokriva miksomatozu i neke hemoragijske bolesti.
 
Pitanje za one koji su vec vakcinisali samostalno :
Od koje starosti se pocinju vakcinisati zacici?
 
Pozdrav svim kunicarim.Prvo posle 6-ned slobodno moze da se vakcinise protiv miksomatoze(odnosno cim se mladunci odvajaju od majke.Najbolji i najlaksi nacin vakcinacija je u unutrasnoj strani buta i narbzi nacin delovanja vakcine razlika u meso i potkozno upravo brzina delovanja vakcine .Jer kao i znate vakcinacija se vrsi pre sezone pojave ovog virusa(u prolece)naravno maticno jato i za to neki odgajivaci koriste metod potkozno davanje vakcine jer ima vremena za podizanje imunog sistema.A trece metod je u usnu venu ali to samo retkim slucajevima koriste jer taj sistem je vec vise za lecenje kunica i dajese u infuziju varijantu ili sa automatskim dozirujucim spricem (dosta komplikovano i skupo varijanta)
 
Mlade ne vakcinisem samo odrasle priplodna grla svake godine negde u maju. A mali su imuni do treceg meseca od mleka koje su sisali od majke a za to vreme postignu kilazu i idu na klanje. Tako da njih ne vakcinisem, jedino ako imam nameru da ostavim za priplod onda to vakcinisem.

Vakcine ima u poljo apoteci u NS cena 700 dinara za 20 kunica.
 
Vakcina se zove KUNIVAK (ogledna vakcina) proizvodi Veterinarski zavod Subotica.Imuni su dogod su sa majkom posle prestanka sisanja maks dan dva ostaju imuni provereno.
 
Moze biti ali zasad kod mene nijo bilo havaruje. A samo je maticno leglo pelcovano, mladi kuliraju na ovoj vrucini bez vakcine.
 
Hvala bogu za nas kunicara ove godini nije se rasirio toliko bolest ko prosle godine ove vrucine ne pogoduje virusu on zahteva umereno toplo i kisovito vreme.Taka da poznajem kunicare koje ovegodine nisu uopste vakcinisali i nemaju probleme.Ali ako je virus prisutan tu nema pardona zahvata sve sa sobom.
 
Nazad
Vrh