Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Ljudi, kako misovi kod vas?Kod mene harakiri, grizu sve zivo,sistem busan da pludis.
Evo malo slika...
fotografija0016.jpg


fotografija0017.jpg


fotografija0019.jpg


fotografija0021.jpg


fotografija0023.jpg


fotografija0024.jpg


Amfora pocinje polako da crveni ,za jedno dve nedelje ako bude toplo....
img0108.jpg
 
Kod mene nema miseva ali zato oluja kada je bila pre 2- 3 noci poobarala dosta... nezgodna situacija, paprika ima dosta plodova, teska...a ogromna kisa pala natopila zemlju i kada je udario jak vetar nije mnogo trebalo da je poobara i to prilicno...muke... :(
 
Poslednja izmena:
Medalja za miskera paprika izgleda fenomeenalno...
Pitanje --koja je ovo paradajz paprika izgleda dobro....
 
Malo kasnim,ali idemo redom s odgovorima...

petrovicnikolaa
Ova bela je hibrid Lena izraelske firme shneorseed,prosecna tezina ploda je oko 120 grama,a ima od 12 do 20 kom po struku za branje. Probacu ostaviti seme za dogodine pa da vidim oce li biti nesto od nje,inace sam dobio jednu kesicu gratis i jos jednu pod sifrom,ali ona je malo drugacija i ima manje roda(stavicu slike kad uslikam) od firme koja treba da ih zastupa,pa da vide kako ce se ponasati na nasim prostorima.evo jos jedna fotka
fotografija0022.jpg


slobapatrola
Rasadjivana je 7,8,10,11 a ova bela oko 25 maja.A rasad radim sam,i cupanjac je..

ljubek
Paradajz paprika je sa novosadskog instituta,a kako se zove bog ga pitaj. kesice sam bacio a mrzi me da trazim racun.i ja sam se iznenadio sa rodom
 
Ljudi, ja ne znam sta je ovo i da li je moguce...sinoc opet potop, ko zna koliko je palo kise, paprika non stop mokra...gledam prognozu kisa do subote. Pre kise jedno 4-5 sati sam odradio bakar, ove godine ce paptika biti skupa definitivno...negde je grad obrisao...negde poplava a negde je ubija kisa, lagano...juce sam po nekim selima gledao paradajz izgoreo...nema nista, ono u zivotu nisam video i to kazu ljudi da je prskan, mada izgleda ra nije prskan pravim preparatima i u pravo vreme jer ne verujem do bi mogao onako da izgori, zalost...kod mene je paradajz solidan jos uvek...paprika (slonovo uvo) ima bakterioze ali je drzim pod kontrolom, imam problem sa trulom iako sam radio prskaje protiv trulezi izgleda da je ona (slonov uvo) sklona tome. Truljenje vrha ima takodje, izgleda kao klasican nedostatak kalcijuma, do sada sam 3-4 puta radio kalcijum folijarno... ne za covek sta vise i koliko da radi... :)
 
nema neznam nego udri iz svog raspolozivog oruzja.
Kod nas sinoc potop sa vetrom..35 l po kvm
Ima povaljane tako da ce biti pusiona sa prvim rodom...
Pokusacu sutra odraditi plamenca..
Makar i ledjnim atomizerom..
 
Odradih pre kise kocide, nego nesto mi ufitiljila paprika (gornje, mlado lisce) onako malo naborano...e sad da li je od grinje ili od ovog ludackog vremena ne znam, u paprici ne moze da se zivi od isparenja. Imam dosta trulih i one male koje su uzutele pa opadaju...inace ponela je bas dobro rod sta znam mozda i ne bude lose. Inace sam radio protiv trulezi, **greška li ga sta je...planiram folijarno kalcijum jer i te sto su trule, trule su od prve trecine od vrha paprike nijedna nije od drske pa racunam da mozda zbog manjka kalcijuma mada je cudno obzirom da sam 3-4 puta do sada folijarno odradio a i pustano nesto kroz sistem.
 
Da li je grinja ili sta li je...mada sumnjam da je od ove vlage, kise, magle i uopste ove sparine...mada moguce i da je posledica preparata "kocide" nasao sam negde da moze da bude blago fitotoksican ako je hladno i vlazno vreme.
 
Nazad
Vrh