Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Kod mene u plastenicima takodje nece da sazri paprika sorta Ljubov dlan plodovi su krupni i lepi ali maksimalno zeleni i tako stoje danima odnosno vec i nedeljama,ja sam mislio d je to samo kod mene problem u plastenickoj proizvodnji paprike,danas sam kroz sistem kpk dao kalijum sulfat oprilike 2 gr po biljci,valjda ce ubrzati sazrevanje,ponovicu davanje kalijuma za nedelju dana,a i hladno vreme uzima danak kod mene ujutru temperatura bude oko 5 stepeni,veceras smo morali da potpalimo kotao da bi i kucu malo zagrejali od ove hladnoce........

- - - - - - - - - -

Ako nekome nesto znaci za narednu godinu, ubedljivo najjbolji lek protiv ozegotina od Sunca je Captan.. Ove godine sam tretirao papriku, kao i prosle godine, i gotovo da ih nema.. Tretiranje ide cim se plodovi fino formiraju, da se mogu oprskati..

Pa ako nekome znaci, eto..

Veceras paprika u Beloj Vodi od 55 do 60 dinara (crvena za ajvar)...

Kakav je Captan preparat,kako se primenjuje i gde ga nabavljas....
 
Kod nas takodje nece da sazri, pa Bog.. Ogromne paprike krupne mi stoje nedeljama u njivi, i pokusacu sutra da nabavim neki preparat za prskanje, koji koriste uveliko u Stopanji (licno mi danas receno od coveka koji tamo radi) i mislim da se zove Etrel.. Kazu da je kod nas zabranjen, zasto pojma nemam, ali videcu kako doci do njega..

Evo Captana, i gotovo ga ima svaka apoteka kod nas u Krusevcu.. http://www.agromarket.rs/index.php?/ser/Zastita-bilja/Fungicidi/CAPTAN-50-WP Bas pomaze oko ozegotina, i gotovo da ih nema...
 
Ma ubacio sam, ali slaba vajda.. Noci i jutra uzasno hladne, nikako da sazri ravnomerno, sve nekako sareno..

Danas sam nabrao 1720 kilograma i iz dvorista je otisla po 55 dinara spakovana u kutije od banane.. Nije lose, ali opet pauza 2-3 dana pa opet u branje..

Hteo sam da pitam, imas li seme Belog uva za prodaju?
 
Da li ko zna gde se moze kupiti Etrel i kako se primenjuje u kojoj kolicinini u paprici i da li posle tretiranja nijm biljka dalje normalno raste ili sa zrenjem plodova koji su na njoj zavrsava i svoju vegetaciju,inace imam pariku u plastenicima koja nece da sazri ama bas nikako danima odnosno nedeljamai,dao sam joj pre nekoliko dana kroz kpk kalijum sulfat oko 2 gr po biljci i nema nekih vidljivih promena,pa sam rad probati Etrel ako je to nekom pomoglo..........i ja sam cuo da je zabranjen mada neznam zasto........evo par fotografija paprike


- - - - - - - - - -

http://i42.tinypic.com/10r2xc4.jpg[/IMG

[COLOR=#135D38]- - - - - - - - - -[/COLOR]

[IMG]http://i43.tinypic.com/2nsrq7t.jpg

- - - - - - - - - -

waon13.jpg
 
Znam da ga ima u Stopanji, i da ga prodaju ispod ruke.. To znam sigurno..

E sada oko prskanja..Ide 30ml na 10l vode, i trebalo bi da bude temperatura oko 25 stepeni, kao i da nekoliko dana posle prskanja greje sunce.. To ubrzava zrenje, ne unistava se list i biljka i znam sigurno da pomaze paprici da sazri..
 
nemoj da se igrate sa etreilom,on je ZABRANJEN...NE TRUJETE NIKOGA

Taj Etrel gotovo svi koriste godinama za paradajs i koliko vidim niko se otrovao nije.. Takodje to sredstvo, je u nekim zemljama skroz dozvoljeno.. Ja nisam prskao moju papriku, cisto da se razumemo, ali ovde kazem ponovo, nema ko ga ne koristi godinama za paradajs, kao i u Niskom kraju..
 
Ja iskreno imam problem sa zrenjem, ali nisam se odlucio za prskanje.. Pa sta mu Bog da do kraja.. Ovih godina sam do sada bio na polovini berbe, a sada skoro da nisam ni poceo, ali sta je tu je..
 
Nisam pametan da 5i treba ili ne, sad dal je upitanju kalijum preko sistema ili tretiranje preko lista je potpuno isto. Najbo5je je prir6dno ali to malo kasni.
 
Ja imam isto dosta dobre paprike ,nikad je vise nisu trazili,a ja je gledam onako zelenu i nerviram se,pare mi trebaju,kupci cekaju,a ona se lepo zeleni samo tako........dodacu joj jos par puta kalijum sulfat pa sta joj bude,valjda ce i Sunce malo sijati u nasu korist............
 
Sve nekako naopako, ali ostaje samo da se nadamo da ce ubrzo da krene da crveni, mada kako su hladni dani, bas tesko.. Ali videcemo..
 
Nazad
Vrh