Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Jel bi hteo neko iskusan u proizvodnji paprike da mi ostavi kontakt da ga pozovem za par saveta u uzgoju paprike,puno bi mi znacilo,hvala.
 
Jel bi hteo neko iskusan u proizvodnji paprike da mi ostavi kontakt da ga pozovem za par saveta u uzgoju paprike,puno bi mi znacilo,hvala.

Za sve sto vas zanima mozete me kontaktirati na 0637519071
Uzgajam papriku na nekoliko hektara prodajem seme i Rasad
Po struci sam Hemijski tehnolog tako da sve sto vas zanima mozete slobodno pitati.Mnogim proizvodjacima vodim kompletnu proizvodnju od semena do branja.

Ranislav Belovukovic
Zeke Buljubase 11
22205 Ravnje
 
Ne gledaj za stomp vec gledaj za stomp aqua


Nigdje se ne spominje posebno paprika ali se spominje paradajz a to znači i paprika.
[FONT=&quot]
rajcica2.png



[/FONT]

[FONT=&quot][h=3]rajčici, kupusu, brokuli, cvjetači i zelenoj salati[/h]
  • u količini 2,5 – 3,0 l / ha primjenom prije presađivanja kulture uz inkorporaciju.




[/FONT]
 
Pozdrav, ja koristim Zupilan ili Trefgal, Triflun, u kolicini 2l po 1ha, pre sadnje. Jednom prodjem rotofrezom parcelu isprskam pola i onda pola izfreziram onda opet pola prskam pa jos pola izfreziram, ovo je zbog isparenja obicno bude toplo. Po nekom pravilu ne bi trebalo da prodje vise od 45 min od prskanja i freziranja. Kad sce zavrsis ostavis parcelu oko nedelju dana i spremna je za sadnju.

Sent from my SM-C5010 using Tapatalk

Jel moze jos negde trefgal da se nabavi?
 
I mene zanima, kod mene bez slame ovih dana min. temperatura zemlje je 14 stepeni.

Pinto ides kroz sistem 2 litra na 10 km trake kpk
Pinto folijarno 100 ml na 100 litara vode
Dikarzol 100 g na 100 litara vode
Decis 100ml na 100 litara vofe
Laser 100ml na 100 litara vode

Posle 10 dana mozes da pustis Radar kroz sistem 1 litar
I sutra dan folijarno Radar 100 ml na 100 litara vode

Posle ovoga nema sanse da imas tripse a kada pocne branje mozes prskati sa korom od narandze
Oljustis 2 kg narandze i koru izblendiras i jednu celu narandzu u tu kasu spas litru vode i ostavis sat vremena posle toga dva puta procedis kroz deciju pelenu i spas u 100 litara vode
Ubija sve bube i deluje kao repelent a isti dan mozes da beres nije stetno garantovano ubija sve bube.
 
Nazad
Vrh