Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Dobro jutro paprikari.
434bf60e63c8338f86756f7a3d432549.jpg


Sent from my SM-C5000 using Tapatalk
 
Nedostatak kalcijuma. Ima i kod mene. Zakasnio sa kalcijumom i sledi kazna

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
69c95e17031205a11b59a5d99849574e.jpg


7db4df4e6ddcaede7d344f0ed247b0e0.jpg


Kaptur, plastenik, biljka zdrava, plodovi loši
Zalivanje svakog drugog dana, kalcijum puštam od rasađivanja jednom nedeljno po 0,5kg.

Zanimljivo da nisam primetio na prvom spratu takve plodove već na drugom i trećem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Paprika ti ne smije povenuti.Ja na vručinama zalijevam dva puta dnevno.Na prvom spratu nema jer su plodovi gotove veličine.Svaki put kada ti je paprika povenuta duže od pola sata.povlači vodu iz ploda i nastane vršna trulež,nedostatak kalcija
 
Na onim vrucinama kalcijum mora folijarno

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
I kod mene ima dosta trulezi ko u donjem redu na slici,vlazna trulez.ja mislim da ona nije zbog kalcijuma prskao sam je signumom.
 
Proizvodjac tvrdi da pomaze na mnogo nacina pa cak i da leci bakteriozu. To za bakteriozu je budalastina (probao sam), a ostalo je moguce. Racunaj da je slicno kao i Slavol, u zemlji je korisniji nego preko lista.

Ja sam probao prosle godine i nije budalastina. Zaustavile su bakteriozu. Pusta se kroz sistem + folijarno. Na 1000 biljaka 800ml kroz sistem u 150l vode + 200ml folijarno u 10l vode. Koristim ih ove godine od samog pocetka i nemam problema...
 
Dajte vise informacija moze i u pp. Meni u pol.apoteci kazu da Bacilomix pomaze pri sprecavanju Bakterioze.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Ja sam jedne godine fasovao takvu bakteriozu da se paprika nije oporavila cele sezone sve zahvaljujuci bacilomix-u. A sve radjeno uz njihovu preporuku, da ne mislite da sam nesto pogresno odradio. Kad sam ih pritisnuo kazu, bacilomix nije ni registrovan za bakteriozu. Mozete misliti sta sam im rekao. I na kraju mi kazu, ne znamo vise sta da radis, prskaj bakrom ili antibioticima. Ovo je kratak opis nasih razgovaranja.
Od tada u moju njivu nikakva cudotvorna sredstva ne idu! Samo bakar. Ako stignem zamuljam i koprivu, ako ne, onda nista

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Zainteresovan sam za otkup crvene paprike, pa neka mi se jave oni koji će imati veće količine. Prednost Leskovac, Ruski Krstur i TRSTENIK.
 
Nazad
Vrh