Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
237c73551274533.jpg
[/URL] [/IMG]Zdravo drugari, nov sam na forumu. Ovako, posto imam dosta vremena, posadio sam malo paprike, nekoliko sorte, uglavnom ajvarka. Sve sam to stavio pod najlon i kap po kap sistem. Posto nemam mnogo iskustva svaka pomoc bi mi dobro dosla. Koje djubre mi predlazete da koristim , u kojim kolicinama i koliko cesto? Imam oko 1000 sadnica.


d505f2551274541.jpg
[/URL] [/IMG]

54487b551274724.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Poslednja izmena:
Pošto kao i Hitmanlane pravim "kočiće" za papriku u plasteniku, da li je dovoljno pobosti 1/2" i oko 1/2" vezati konopac?

Slika govori više od hiljadu reči

33c3a9c4bcb52a0649a7607e9ef51d7b.jpg


Na svakih 5 metara bi postavio po jednu 1/2" cev u zemlju. 40cm bi bila u zemlji a 60cm bi bilo iznad zemlje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Brate, zasto komplikujes stvari, i zagorcavas sam sebi zivot, nekoliko puta je pisano o tome, cak ti je i Hitmanle016 napisao sta stavlja i kako, imas i slike, a ti opet nesto komplikujes, ne vidim razlog.. Skoro svi stavljaju ili drveno kolje ili p armaturu, visina je uglavnom od 130-140 cm iznad zemlje, u zemlju nabijaj koliko hoces, razmak izmedju jedne i druge armature se radi cca 3m, (a ne kao sto ti planiras 5m, razmisli logicno, koliko mozes da zategnes kanap na tu duzinu) i to je sva pamet ovoga sveta vezana za papriku i vezivanje.
 
Jeste. Bio kupus beli, prošao pre 20dana al crveni nikad da smota.Prosle god sam je rasadio 18 maja a sad zakasnio mada nema veze stici ce.
 
Nazad
Vrh