Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Najbolje resenje je pokositi i ukloniti sa parcele. Nece problem praviti plodored koliko ona odbacena paprika po njivi.
Ljudi tog nisu svesni.
Kod nas se sva paprika koja se odbacuje tokom berbe sklanja.
 
Stavi filter na usis i moze i urea na kap po kap al nemoj da preteras

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Pošto su ova kupovna vodotopiva đubriva izuzetno skupa, kako kombinacijom AN-a, KAN-a i kalijuma, kalcijuma, fosfora napraviti vodotopivo đubrivo?

Našao sam ovaj tekst: "Poželjno je uneti stajnjak sa dosta slame, jer će se tako omogućiti bolja aeracija oraničnog sloja. Tada se unosi i jedna polovina fosfornih i kalijumovih đubriva, npr. 70-100 kg fosfora i 50 - 70 kg kalijuma."

Kako je sad on uneo kalijum i fosfor? Koja su to đubriva?
 
Pošto su ova kupovna vodotopiva đubriva izuzetno skupa, kako kombinacijom AN-a, KAN-a i kalijuma, kalcijuma, fosfora napraviti vodotopivo đubrivo?

Našao sam ovaj tekst: "Poželjno je uneti stajnjak sa dosta slame, jer će se tako omogućiti bolja aeracija oraničnog sloja. Tada se unosi i jedna polovina fosfornih i kalijumovih đubriva, npr. 70-100 kg fosfora i 50 - 70 kg kalijuma."

Kako je sad on uneo kalijum i fosfor? Koja su to đubriva?

Prvo da te pitam, za koju to kulturu pise? Zanimljivo mi da trazi vise fosfora nego kalijuma?
Trebalo bi da YARA ima formulaciju 0-30-40, to ti je pravo jesenje djubrivo. Od jeftinijih je to uglavnom formulacija tipa 6-12-24, to proizvode mnogi. Ako bas insistiras da bude vise fosfora onda imas MAP sa 50ak % fosfora, pa kombinuj.
 
Granulisano đubrivo može kroz sustem KPK samo je slabiji efekat, ako već neko hoće najbolji i naj jednostavniji način je u bure vode staviti đubre dan prije i u toku dana nekoliko puta promiješati, sutradan kad je talog slegnut usisno crijevo dozatora staviti iznad taloga i izvući samo bistru vodu. Talog ne bacati nego u bure nasuti novu vodu i tako tri puta, posle trećeg puta u talogu ne ostaje ništa NPK. Ja sam provjerio u laboratoriji da u talogu ne ostane ništa NPK i od prvog sipanja vode samo ako se u 10l vode ne stavi više od 200gr đubriva. Radio sam papriku jedne godine na ovaj način ali sam imao slabije rezultate pa sam napustio tu rabotu, sada radim samo vodotopiva đubriva.
 
Nazad
Vrh