Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Ako ima neko paprike za ajvar na prodaju potrebno mi je oko 600 kilgrama.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Prelistavam ovu temu i imam jedno pitanje.
Da li je neko raspolozen da napise koliki je rod crvene paprike po ha?
Kakva su iskustva sa tim?
 
Oko 17-18t po kj, ili oko 30t/ha ove godine u Staparu. Moj prijatelj koji radi prvi put papriku. Zadovoljni smo rezultatom i vecina je otisla po 35-40din/kg, prva tura i po 45din.
 
Osam god.sam sadio papriku na pola jutra sam imao 12-13 tona a na jutro sam imao 25 tona a nikad nije bila ekstra paprika neki se hvalili da na jutru imali 40 tona i da je ekstra paprika

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Mnogi se nadlaguju o prinosu paprike. Nije to bas tako kao sto se prica. Sto se tice cene ona je u najmanju ruku SRAMNA. Neko ce se zadovoljiti sa 35 ili 40, kada se pogleda to je mizerna cena. Kako godine prolaze sve je vise neisplativa paprika. Da neko nabere 2 000 kartona parike, kilaze 15 kg karton, sto mu dodje 30 000 kg parike koja se moze upakovati i prodati, mi kazemo prve klase, treba veoma mnogo uloziti i na kraju prodati preprodavcima koji ce imati daleko vecu zaradu nego proizvodjac,,,,,
 
Pa prvi put sam imao papriku 2006 god. Cena je ista i tada bila al nisam je uopste klasirao,nije bilo klase sve na njivi je islo u bele dzakove i usput kako sam isao kuci prodao sam,tada sam osiguranje za 3/4 jutra platio 9000 din i imao povrat 3000din a sad za istu parcelu preko 25000 osiguranje,za prskanje i da ne pricam tada sam 3 puta prskao do branja a sad ispod 20 puta skoro pa nemas sta da beres

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Troskovi proizvodnje su se duplirali, ako ne i vise od toga.
Nekada je dobra paprika davala oko 40t/ha.I sada na tu kilazu ima racunica da se radi ali je veliki problem to ispratiti do kraja.
Cujem od proizvodjaca da se moze obrati i duplo vise.U teoriji se slazem sa tim, ali praksa je nesto drugo.Mnogo kockica se treba poklopiti za dobar prinos, a to se sve tesko poklopi.Ima ovde proizvodjaca koji su imali dobar rod..... svi smo videli slike paprika koje bas dobro izgledaju.
E sad kako napraviti sve to... to je pitanje.
Treba imati kvalitetnu njivu koja je za papriku i treba dosta znanja.Ja konkretno nemam parcelu gde bi se paprika razbila od roda.
Da imam takvu parcelu bila bi druga prica.
Da bi proizvodjac imao pun efekat od toga trebao bi vecinu svoje robe da plasira krajnjim kupcima.
 
Da se te kockice lako slazu parika nebih imala cenu od 40 dinara vec 20. Kao kupus, krompir, luk,,, Da napomenem i ovako je ovo cena veoma losa.
 
Za krajnjeg kupca treba jako puno vremena, to moze neko kome je paprika jedini ili skoro jedini usev i da ima kolicinu koju moze da proda. Kao i u svemu, odluka je da li praviti veliku kolicinu pa ici na veleprodaju ili raditi toliko koliko mozes da prodas kroz maloprodaju. I jedno i drugo ima svoje + i -. Od 1ha paprike moze dobro da se zaradi, ako se cela porodica posveti tome i ako prodaju rade na pijacama. Pozdravljam bracni par iz Ruskog Krstura, sretali smo se na pijacama, na zalost ne znam kako se zovu. Rade papriku i imaju jako dobru robu.
 
Nazad
Vrh