Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Vec je stigla svima.Cena je nikad gora.
Sad sam radio i nikad vise.Rekoh sebi ajde usput pa koliko god da kapne. Jebes ti ovo.
Kraj!
Za ovu cenu samo tanjiraca da prodje.




Sent from mTalk
 
Svaki dan, cena 40 din.
b21f782b4053dec4ac42e59fec78b41a.jpg


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IM
Prodana pre pola sata na kvantasu u Krusevcu po 45,da sam znao da ide ovako dobro(za 10 min :osmeh:) prodaja brao bi jos,ali opaka zagusencija bila zadnjih nekoliko dana,valjda ce cena da skoci jos malo a i paprike kvalitetne nema nesto.
 
ja sjeme paradajspaprike i roge ostavljam svoje a ove godine paprika je užasno bolesna od bakterioza ili ko zna čega kako sada kad budem uzimo sjeme dali se može to sjeme očistiti od toga
 
Stvarno lepo. Tvoje ili kupovno seme?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
ja sjeme paradajspaprike i roge ostavljam svoje a ove godine paprika je užasno bolesna od bakterioza ili ko zna čega kako sada kad budem uzimo sjeme dali se može to sjeme očistiti od toga

Ove godine mnogi pominju taj problem. Ja sam mislio da se seme moze uspesno sterilizovati u masnoj sodi ili nekoj drugoj supstanci. U literaturi sam nasao da "seme, virusom zarazenih biljaka, nije i saamo zarazeno istim virusom", pa sam tom logikom mislio da se ni bakterije ne mogu naci U semenci, vec samo NA njenoj povrsini.
Naravno, moguce da je ovo moje misljenje cista glupost.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ove godine mnogi pominju taj problem. Ja sam mislio da se seme moze uspesno sterilizovati u masnoj sodi ili nekoj drugoj supstanci. U literaturi sam nasao da "seme, virusom zarazenih biljaka, nije i saamo zarazeno istim virusom", pa sam tom logikom mislio da se ni bakterije ne mogu naci U semenci, vec samo NA njenoj povrsini.
Naravno, moguce da je ovo moje misljenje cista glupost.

I virusi i bakterije mogu se naci i unutar semena. Masna soda deluje povrsinski i nije sigurno da je seme koje je tretirano sodom 100% zdravo

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Konretno, za virus bronzavosti paradajza znam da se ne prenosi semenom (podatak iz fakultetske literature). Ako si siguran da ima i onih virusa koji se prenose, onda mozda i medju bakterijama ima razlike...
 
Ove godine mnogi pominju taj problem. Ja sam mislio da se seme moze uspesno sterilizovati u masnoj sodi ili nekoj drugoj supstanci. U literaturi sam nasao da "seme, virusom zarazenih biljaka, nije i saamo zarazeno istim virusom", pa sam tom logikom mislio da se ni bakterije ne mogu naci U semenci, vec samo NA njenoj povrsini.
Naravno, moguce da je ovo moje misljenje cista glupost.

masna soda štaje to koji je postupak sa čime bi se moglo još probati
 
masna soda štaje to koji je postupak sa čime bi se moglo još probati


Natrijum hidroksid - imas je u svakoj farbari. Kafena kasicica na 100ml vode, potopis seme desetak minuta i to je to. Moze i hidrogen isti posao da obavi, samo sto je onaj apotekarski od par procenata vec razblazen pa seme ide direktno u njega.
 
Nazad
Vrh