Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Danas sam detaljno pregledao papriku i nisam video napad vaši. Ima tek po koja, na svakoj 30-oj biljci a sva paprika mi je ovako kovrdžava.

8d20617adbd175bc19fdb7220ec04379.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa isti sto i kroz sistem...samo 50 grama na 10 litra vode. A ove ponekada da blokira da usvaja preko korena...pa treba preko lista. Najbolje uvece. I jbg...znam da je muka...ali jednom nedeljno bi bilo dobro od pocetka formiranja plodova.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Ma nije muka samo da to ispadne ok...svakako prskam folijarnu prrhranu jednom nedeljno... Ja koristim kalcijum nitrat za kroz sistem ..
Da li mogu da mesam sa tom prehranom ili je bolje cist kalcijum?
 
Kalcijum nitrat se ne mesa nisacim. Jedino moze sa AN-om jer je i on amonijum NITRAT tj oba su nitrati.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Kalcijum nitrat se ne mesa nisacim. Jedino moze sa AN-om jer je i on amonijum NITRAT tj oba su nitrati.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
Razumem..da li to vazi i za fertigaciju da se ne mesa? posto ja pustam sve zajedno 20-20-20 i kalcijum nitrat ... I da li je ok prskati sa njim onda folijarno..?
 
Kalcijum nitrat nije za folijarno prskanje. Nabavite neki preparat sa kalcijumom u obliku oksida

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Pa moze, ali nije to to...

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da. Imas fitofertov calcijum organo i skocov (everis) agroleaf power calcium. Ima verovatno i drugih, ali za ove znam

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 

Ovako izgleda moj ogled sa malcem od slame u paprici. Iznad nje je bez malca i na prvi pogled se uocava da ova sa slamom malo kasni i bledja je. verujem da je u pitanju azot koji slama trosi na ustrb paprike. Posto ovde nije islo djubrenje vestakom vec samo sa poluprovrelim stajnjakom, razmisljam da dodam ovoj malciranoj i mineralno, folijarno,jos komposta i zalivanje..Sta mislite?
 
Nazad
Vrh