Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Da li Tonus ovo rešava? Šta je uopšte ovo?

78a42d3ef4c957e576c6aa8ff49948e0.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Vasi, pusti Actaru kroz sistem.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Da li neko koristio EkoBooster 2? Kakva su iskustva sa tim?

Sta preporucujete za prskanje u vidu zastite od plemenjace, prvi put sadio na foliju ove godine i kazu mi da se plemenjaca dobije brze kada je na foliju paprika..?
 
ekobuster 2 sam video u komsijskim parcelama na krompiru,visnji,paprici u plasteniku i rezultati su impozantni,barem po onom sto se vidi onako iz auta...dali neko prska papriku od plamenjace ili samo od bakterioze
 
Mislio sam da rastopim ureu ili an pa da pustim kroz sistem,ali cuo sam da hoce da zatvore kapaljke e sad koliko je tacno to ne znam,jer sam ta osnovna djubriva uvek bacao nisam rastapao.
 
Rak paprike POMOC !!!!

HITNO mi treba pomoc . KAKO DA IZLECIM RAK PAPRIKE AKO JE OVO TO :sta:
slike.php
[/URL] [/IMG]
 
Ali 800 gr. štiti oko 40 dana a preko lista moraš za to vrijeme prskati 3 puta i to je vremenski puno u plastenicima.
Ove gore slike je nešto slično kao što je kod mene, ja sam došao do zaključka da je ovaj problem kod mene došao iz rasadnika, moraću uraditi dezinfekciju rasadnika i kotajnera.
 
Ali 800 gr. štiti oko 40 dana a preko lista moraš za to vrijeme prskati 3 puta i to je vremenski puno u plastenicima.
Ove gore slike je nešto slično kao što je kod mene, ja sam došao do zaključka da je ovaj problem kod mene došao iz rasadnika, moraću uraditi dezinfekciju rasadnika i kotajnera.


@Miladine vidim da si došao do žaključka u jednom malom postotku i to je dobro. Ali veliki dio ti promiče, kad budeš mogao odvovorit zašto je došlo do toga onda si sve riješio. A vjeruj to ti nitko nemože reć to možeš samo ti.
 
Ali 800 gr. štiti oko 40 dana a preko lista moraš za to vrijeme prskati 3 puta i to je vremenski puno u plastenicima.
Ove gore slike je nešto slično kao što je kod mene, ja sam došao do zaključka da je ovaj problem kod mene došao iz rasadnika, moraću uraditi dezinfekciju rasadnika i kotajnera.[/QUOTE
Mislim da je i veliki problem pjeskovita zemlja
 
Peskovita zemlja moze biti samo plus kad je rec o bolestima

@ hitmanle016
Lepo, cisto, uredno, svaka cast. Kad je posadjena? Koliki razmak je u redu?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
I ja sam deo posadio 19. a deo 24. I dalje je vidna razlika izmedju njih

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nebojša,ja imam pjesak u plasteniku i nije zanimljivo.Moram puno zalijevati jer voda samo ode,đubrivo i sve dobre stvari se ispiru u dubinu.Šta se više zalijeva,pijesak se sve bolje sabija,istiskuje zrak iz zemlje,korjen se teško probija,na kraju sezone trebam pijuk,kramp,toliko je sabijeno.Nije ta tema ali ja imam kalemnjeni paradajz jer obični uvijek vene na suncu,da ne kažem da mu je limit 6 kata.On više vene,ti mu daješ više vode,voda sabija pjesak i tjera vazduh,nedostatak vazduha u zemlji ubija korjen i tako se vrtimo u krug.Svaki put kada radim grede ubacujem puno biljnih ostataka,slama,sjeno od košnje travnjaka...da povisim udjeo humusa
 
Ne bih da ispadne da pametujem ali mislim da samo treba uskladiti zalivanje. Imas priliku da se bavis hidroponijom :)
Ne mogu da shvatim da pesak moze toliko da se sabije da nema vazduha. Vazduh i voda u zemljistu su, tako da se izrazim, dve suprotnosti. Ako je zemljiste zasiceno vodom, nema vazduha i obrnuto. Ne moze da nema ni jednog ni drugog. Na takvom zemljistu nema potrebe nalivati vodu, vec davati cesce manje kolicine vode. Problem koji si ti opisao mi vise prilici teskim, glinovitim zemljistima nego peskovitim

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nazad
Vrh