Uvoz polovnih kombajna iz inostranstva

Interesuje me jel ima neko kontakt za prevoznike kamiondzije koji rade za 1euro od kilometra za prevoz kombajna.
500km je upitanju slovenija tacnije,ne mora biti povratna tura.
 
I ja mislim da griješite moj prijatelj je iz Mađarske dovezo Claasa dominatora 80 za 3000€ tolika mu je cijena bila u firmi Axial a carinu i to neznam koliko je još platio, uložio je još oko 1000€ i kombajn mu je odradio sve njegovo i još uslužno a kvarova nije imao jer on je kombajner vec 20 godina kombajn zna u dušu .. tako da mislim da se to isplatilo on kaze da jeste :cao:
 
miroslav k je napisao(la):
mislis na obican kamion ili Labudicu? negde na forumu sam procitao da cena labudice je oko 1.2eu km
Ma moze i obican kamion,da se utovariti i na njega skinu se tockovi cerada bude gore otvorena,tera se nocu zbog milicije,stric je tako iz francuske doneo...
 
igordulic je napisao(la):
Interesuje me jel ima neko kontakt za prevoznike kamiondzije koji rade za 1euro od kilometra za prevoz kombajna.
500km je upitanju slovenija tacnije,ne mora biti povratna tura.

Kakav ti kamion treba...? Labudica ili....?
Da nisi uzeo onu 96 sto je prefarbana na 98...? :bravo: :bravo:
 
makakvi mislio sam ic po 88 neki al nece biti nista od toga,stigle mi slike i ne svidja mi se :/ a i cena mu 27...
 
Zvao sam i kazu mi da ne znaju. rekli mi da ide 10%cerina i 18% PDV od njegove cene.
 
Stavicu da kosta 5000e.

Ne znam kako se vadi taj Evropski obrazac? Nikad nisam ga vadio.
 
Mozes ti njemu da stavis i da kosta 100e,kad on pogleda u svoj citab,briga njega koliko si ti stavio.
 
KirhRobert Tacno tako. ali kao stavis malo manje nego sto pise u njegov citab , onad oni to osrave tako , ali ako se pretera , onda oni sve to lepo isprave.

Kombajn jeste malo skuplje placen ( kaparisan) ,ali ima samo 1600r.h. A gledao sam po francusku . Tamo imaju duplo vise r.h.
 
Stric je uvezao takav letos samo sa kabinom i onim hidro..
Ako je uzet u EU carina je 1% (jedan) ako je iz CH onda je 10% (deset).
Pdv je 18% na procenjenu vrednost,nema veze šta piše u papirima koliko si ga platio. Bolje je da napišeš cenu manju jer po katalogu taj kombajn ima 30 godina !
On nije puno platio carinu i porez,sutra ću kod njega na Svetog Nikolu pa ti javim tačno koliko je koštalo.Prevoz je mislim 3000 ili3500 chf.
Još se raspitaj ako napuni 30 god. možda spada u oldtjmere pa nema PDV-a:osmeh:
 
P aiduce godine mu je 30ti rodjendan. Ni ne mogu da ga saljem do Januara , Februara kuci. Ovaj mi reko da ce da mi ga cuva do Juna 2012god.
 
Nazad
Vrh