Utovarivač bala

Miško ako bi mogao da malo detaljnije slikaš utovarivač i odakle dobija pogon ujla za hidrauliku,unapred hvala
 
Ajde malo da osvežim temu, naleteo sam na netu na ovaj sistem utovaranja i manipulisanja balama:
Za one koji već imaju prednji utovarivač na traktoru, ovo nije nešto komplikovano napraviti.
 
Pa ovo zadnje si u pravu. Najviše se i radi o tome da kad ti treba nikad nemožeš naći radnu snagu, iako je plaćaš, a treba i sačuvati zdravlje. O tome dali se ima vremena veću količinu utovarati i istovarati ručno da i ne govorim...

---------- Poruka napisana u 01:18 ---------- Prethodna poruka je at 01:15 ----------

Ima i varijanta da se "akumuliraju" (skupe bale) iznad zemlje, na platformi.
 
Da li neko od forumasa zna gde ima da se kupi u srbiji one kuke za utovar bala, da se ne hvata vise za kanap, svake godine pocepam bar po 2 para rukavice..
Nesto ovako
http://www.ebay.com/itm/17in-Long-Hay-Bale-Hook-Metal-Wood-Farm-Tool-/290950087800
http://www.ebay.com/itm/11in-Long-Hay-Bale-Hook-Metal-Wood-Farm-Tool-/291120776635

Ili to mora da se pravi u kucnoj radionici?? Ja sam nasao neke stare mesarske kuke, pa bi jedino mogao da napravim drzac i da ih produzim, ali za pocetak obicna zica dok se ne napravi odgovarajuca..
 
Ja sam ih pravio od armature desetke i nije se nijdna ispravila,naostris brusilicom,savijes i zavaris parce cevi od pola cola odozgo.Nemoj da pravis ovako kao sa slike jer nema potrebe,mozes da stavis i drvenu drsku ja sam tako radio a koristi je za istovar bala sa rampe na samoistovarnoj prikolici da se nebi saginjao...............


1zod9nq.jpg


68tt34.jpg
 
Evo prototip, samo jos malo da se zatvori ugao i da se otvori prema drsci čeka probu. Za sada od 6mm celicne zice i 3/4 cevi za vodu, ali "prva masina se pravi od milimetar tankog lima", tako da ako je dobro, sledeca biće kvalitetnija i bolja...
jyjugu7a.jpg
8enytuda.jpg
 
Lep sistem i jednostavan, pitam se da li smeta toliko gazenje za lucerku ili travu, konkretno mislim na velike teleskopske utovarivace?Ipak su oni veliki dosta tezi od traktora?
 
sistem je vrlo jednostavan, uostalom to im je ja mislim i slogan "bez hidraulike"..... dosad samo nisam provalio kako funkcioniše otvaranje i zatvaranje zadnjih vrata kad upadne zadnja bala....:sta:
 
Ima na jednom drugom klipu, mislim da je isto Kuhn proizvodjac, ide preko poluge i opruge, pa kanap koji ide do vozaca u traktoru, i bas na tom snimku su objasnili da je pod nije zatvoren bas iz toz razloga da vozac vidi kada je pun i da moze da povuce kanap i ispusti bale.. Veoma zanimljivo!!9
 
Nazad
Vrh