Utovarivač bala

Pa sve zavisi od cega je i koliki je... Mogu biti od 15 do 100 evra. Trazi kod onih sto prodaju polovne, s njima mozes da se godis.. Novi su dosta skupi :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1294666447[/time]
_________________________________________________
I kao sto je Montoya vec rekao, trazi jednosmerni klip, lakse je rukovanje
 
MONTOYA je napisao(la):
samo ja ne bih na ruke stavljao dvosmerni cilindar jer je komplikovanije rukovanje,ako bi bio jednosmerni moglo bi sve sa jednim ventilom raditi
Ako imaš zetora,ursusa, i sl., može i dvoradni, bolje je u svakom slučaju.. A isto imaš samo jedan ventil, iako si mislio na ručicu od razvodnika.
Na manjim imt-ima je to sve skupa problem s sporom pumpom, pa treba dobro vidjet kakav cilindar odgovoara, imalo veća litraža pravi problem,





Mislim da je sad sve malo jasnije, opruge služe da ruka neudari od zemlju.
 
Bas sam raymisljao kako bi to funkcionisalo na IMT. Ja imam 560, i ne verujem sa bi mogao tako brzo da podigne tu ruku sto baca bale. Ne znam kakvo je vase misljenje?
 
pocerina je napisao(la):
Pa sve zavisi od cega je i koliki je... Mogu biti od 15 do 100 evra. Trazi kod onih sto prodaju polovne, s njima mozes da se godis.. Novi su dosta skupi :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1294641247[/time]
_________________________________________________
I kao sto je Montoya vec rekao, trazi jednosmerni klip, lakse je rukovanje
novi su skupu koda su od zlata,a i polovne ne mogu da nadjem,morat cu u rumu da vidim i to :D
 
Mislim da ne moze da se ubrza ruka, tj ne vidim nacin, to ti zavisi od hidraulicne pumpe, ali opet nisam siguran, ako moze da se ubrza i meni bi odgovaralo. Kazner polovne klipove ces u Rumi naci 90%, sve zavisi kakav tebi odgovara :bravo:
Post je spojen: [time]1294678214[/time]
_________________________________________________
Na koji traktor ces montirati?
 
pravicu da bude univerzalan,da vise traktora moze da nosi,a prvi ce da ga nosi Case 933
meni hidraulicnih komponenti i cilindara nikad dosta,za utovarivac ce mi trebati 1 dvaradni i 1 jednoradni,onako manji jer nema tu puno tereta i opterecenja
Post je spojen: [time]1294679856[/time]
_________________________________________________
malo cu da obidjem otpade angro sirovina-zeljeza tu narod svasta baca a ne znaju kolko je to vrijedno,dosta puta sam naso po otpadima vrijedne stavari,a bude i cilindara
 
pocerina je napisao(la):
Bas sam raymisljao kako bi to funkcionisalo na IMT. Ja imam 560, i ne verujem sa bi mogao tako brzo da podigne tu ruku sto baca bale. Ne znam kakvo je vase misljenje?
Ako se odabere cilindar odgovarajućeg prečnika, mislim da bi morao bacat dobro..
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
A postoji li nacin da se ubrza ruka ili ne?
Bitno je da cilindar bude što manjeg prečnika, ja imam jedan, al moram ga prepakovat, on mi odgovara jer mu je radni položaj na uvlačenje pa treba manje ulja. Za zetora sam siguran da će bacat, ali 533 neznam..

Manji prečnik=manje ulja ali i manja sila..

Ubrzati ruku se može geometrijom ovješenja, e sad kako to objasnit..

Probat ću ovako..
Ako se zna radni hod cilindra, kad se utvde točke vješanja jednako udaljenje od klina (gdje je zakopčana ruka za glavnu gredu) na ruki gdje se kvači cilindar i na hvatištu(šasiji) gdje isti dolazi.
Ako je omjer udaljenosti 1:2 (1 između klina ruke na šasiji i klina cilindra na šasiji, a dvije te dužine od klina ruke do klina na ruki za cilindar) brzina pomicanja ruke je 2 puta veća nego izvlačenje cilindra.
A kako je ruka dugačka, brzina samih vila je još veća ovisno koliko su one udaljenje od hvatišta cilindra na ruku.

Ako sam gdje pogriješio, nek me neko ispravi, jer ni sam neznam što sam napisao, ako ima zainteresiranih skicirat ću poslje, nije problem..
 
ovo je odlicna stvar mora da se pravi obavezno , a kod ovog sa ovim siljkom da li moze da se desi da se siljak zabode u balu to ne bi nikako valjalo :nono:
 
imam ja bolje rešenje od toga i diže u visinu 5m na dan sa njim smo radili preko 1000bala
 
pocerina je napisao(la):
To mi zvuci dobro sto moze da baca 5m u visinu, znaci da moze dosta visoko da se pakuje.. Samo da ne prebacuje preko prikolice :haha:
Kazner je napisao(la):
da to nije katapult sa presa prepravljen da kupi i opet baca bale :sta:
ne nego vučeni levator koji se kači za traktor
 
todor je napisao(la):
pocerina je napisao(la):
To mi zvuci dobro sto moze da baca 5m u visinu, znaci da moze dosta visoko da se pakuje.. Samo da ne prebacuje preko prikolice :haha:
Kazner je napisao(la):
da to nije katapult sa presa prepravljen da kupi i opet baca bale :sta:
ne nego vučeni levator koji se kači za traktor
ja sam i ocekivao da je to neki levator a da nije to malo glomazno da se vuce po njivi :sta:
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pDxdVcj-B38[/youtube] izvolite sa današnjeg utovara bala deteline
 
Nazad
Vrh