Ursus

Mićo, meni treba za C-335, to je mali, sa dva cilindra:
2q18n55.jpg
 
Drugar kupio pre nekoliko dana Ursusa 360 sa kabinom,84.god i platio ga 2400 E,ja isao da mu odradim kocnice,nije imao nista od kocnica.Nije imao ni cilindre kod pedala,ni cevi,postavili smo sve novo i uspesno odradjeno(hvata kao za oko).Postavicu sliku,interesuje me za sta mu koristi neki drveni cep na pumpi za vodu,nisam to vidjao do sada.
 
Pretpostavljam da je na kucistu sa strane kompresora, ako je to onda je to neko " strucno " zacepio mesto za podmazivanje . Inace neki modeli imaju na navoj navrnutut casicu koja se prilikom podmazivanja napuni sa masti i navrne na svoje mesto .
 
Pretpostavljam da je na kucistu sa strane kompresora, ako je to onda je to neko " strucno " zacepio mesto za podmazivanje . Inace neki modeli imaju na navoj navrnutut casicu koja se prilikom podmazivanja napuni sa masti i navrne na svoje mesto .
Tačno... i drugi čep na vodenoj pumpi ni ne postoji......
 
Na mom ursusu postoji mazalica za podmazivanje pumpe,a postoji i taj cep samo sto kod mene je kao sraf koji se zavija,verovatno je neko mozda po*ebo navoj ili izgubio tu casicu i stavio mu drveni cep,bas je "strucno". To je verovatno bila prva pomoc i niko to posle nije ni dirao,verovatno gazdu to nije toliko interesovalo.A taj bivsi vlasnik traktora mu je objasnjavao za sta to sluzi,ali ga on nije shvatio.Ne znam da li bi moglo to da ima neku drugu funkciju,ja oko pumpe za vodu nisam nista cackao tako da ne znam stvarno. Sve ostalo je u redu,samo sto nisam znao za sta to sluzi,jer se nisam upustao u poslove sa pumpom,svi ostali radovi oko motora,hidrauluke itd to jesam radio i dosta znam.A pogledacu i u katalogu kako to izgleda,ja sam nacisto zaboravio da imam katalog,u svakom slucaju hvala.
 
Onda je to to . Ako ima dodatu mazalicu onda nemoj dirati osim ako ne nadjes odiginal poklopac jer drvo sluzi svrsi tj ne ulazi prasina a sprecava mast da izadje napolje kada se maze. Tamo nema veze sa vodom jer su na tom mestu dva lezaja razdvojena sa odstojnikom a sami lezajevi su na krajevima osovine tj kod rotora i turbine a ispod toga je tavat mast .
 
To je takozvana štaufer mazalica u čep se stavi mast i povremeno se zavrne po 1 krug da bi podmazao ležajeve a na novim pumpama je klasična mazalica a tu je sigurno spao čep pa prethodni vlasnik stavio drveni čep da ne ulazi prašina.
 
Nema taj Ursus predviđen izlaz sa pumpe za grejanje kabine.
Dovoljno je da se uzima topao vazduh sa ventilatora na hladnjaku, ali onda obavezno treba zavesica da bi se podigla temperatura.
Pa ni moj nema izlaz za grejanje,a nisam ni vidjao da se na ursusu tako vezuje grejanje.Ali nisam znao za taj sluzi taj cep.
 
Nazad
Vrh