Ursus

Neku muku ima. A i ja pored njega sto ne mogu da nadjem dobrog majstora da sredi hidrauliku. Prosle god kad se ugreje ulje i nosi cekrk hteo da secne po nekad pa sve cesce. Jedan mehanicar zamenio gumice na klipu i polovinu u kocki. Od tad balavi na poklopcu i ne vidim da posle toga nesto bolje. Koliki pritisak treba da ima na izvod za kipovanje?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Skidas poklopac hidraulike i dole plocu sa pumpom i to nosis . Ako neces da se zezas non stop vredi ti reskirati dan za to . Tvoja je odluka .
 
Provjeri klip i cilindar a posebno gumicu na klipu. Ako je imao običaj da "secne" kako kažeš onda negdje gubi ulje pa pumpa dopumpa a to se osjeti kao trzaj. Ta gumica (karika) kad se potroši, pumpa nemože dovoljno napumpati ulja koliko tu iscuri pa imaš osjećaj da nema dovoljno pritiska. Još jedan od pokazatelja da je otišla gumica na klipu je taj da se poluge same spuštaju čak i pod malim opterećenjem.
 
Uskoro ću da skinem poklopac da zavarim spolja i iznutra pa ću da pogledam gumice i klip. I baciću koju sliku

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Danas sam cuo za jednog majstora, 20 km od mene. Isao na neke specijalizacije za zetora, ima neke diplome i td. Od nedelje cu da mu odnesem poklopac da uradi. Naplati max 50-60 eura a kazu posle radi kao kad je bio nov. Lokalni majstori nose kod njega i niko do sad nije imao zamerke.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
drage kolege da li je neko skorije sredjivao prednji trap na ursusu c 355/60 i koliko bi kostalo biksnovanje odnosno ceo prednji trap da se sredi
 
Ja sam sredjivao, ali pre 5 godina.

Bolcni sa caurama - 3000 (ista cena i za stari i za novi tip).
Gnezdo+caura - 800 din/kom (idu 2 kom u mostu)
Caure - 570 din/kom
Aksijalni lezaj rukavca - 160 din/kom
Gumice rukavca - 40 din/kom

Oko 7000 dinara je bila masinska obrada i majstor. Tu su mi bile neke caure viska, posto ova gnezda idu sa caurama. Sad je verovatno sve malo skuplje.

Ako kupujes bolcni, proveri dimenziju. Mislim da je do 1983 ugradjivan jedan tip, a posle drugi. Jedan bolcni je tanji, a drugi deblji, ali ne znam tacno koji je kada ugradjivan. :sta:
 
Pomoc drugari, imam problem na ursuzu 335, radi se o hidrauliku, naime kad nosim neki malo tezi prikljucak cuje se pistanje vazduha negde, nije mi jasno gde, sta se desava, sto veci teret to se cesce cuje i jace, po nekad bas ume biti dosadno, a i jednom sam se prepao, dohvatio sam krov glavom kad sam se cimnuo, inace desava se u razlicitim vremenskim intervalima, mozda svakih 10- ak sekundi u trajanju od 2 sek. Sta moze da bude?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Orinzi na poklopcu pumpe. 99%. Iskljuci, ako ti drzi, pa ako pusta (napr. posle 10-15 min.) ukljucis, da podigne, pa opet iskljucis. Los kvalitet gumica, a ako su orig., onda su stare.
 
Orinzi na poklopcu pumpe. 99%. Iskljuci, ako ti drzi, pa ako pusta (napr. posle 10-15 min.) ukljucis, da podigne, pa opet iskljucis. Los kvalitet gumica, a ako su orig., onda su stare.
Hmm, mislim da znam na sta mislis, stoje na mestu kad skines hidraulicnu plocu gde ulazi ona cev od pumpe?
Tu imaju dve gumice, msm da je jedna manja i jedna veca, menjao sam ih pre pola godine ali i dalje nije prestalo...
Mada i one su mala privreda...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Mislim na taj poklopac, sto drzi 10 ili 12 srafova (kljuc 13), i 2 oringa, jednaka. Stradaju zbog opterecenja (pogotovo zbog vruceg ulja), i na to jos mala privreda, pa eto belaja.
 
Pff, znaci moracu opet plocu gore
Da bar nije onoliko teska, jos kabina smeta...
A i jako je tesko ubosti onu cev prilikom vracanja

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh