Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Niko vam nije kriv.Plaćajte na vreme i nema nikakvih problema.
 
Na koji način da provere, prvo moraju angažovati geometre da im pokažu njive a pošto su geometri privatnici koji moraju prvo da kupe podatke od katastra da bi izašli na teren bilo bi to mnogo interesantno, bolje da ne razmišljaju o tome nego na koji način da ovu državu izvuku iz krize i sam budžet a ne da se zamajavaju dal ja imam pšenicu na parceli od dva hektara ili 1,75. Ali od našeg ministarstva nije ni to čudo uvek ima para za neke gluposti.

Ne moraju geometre.dovoljan je jedan običan ručni GPS i koordinata prve medje (ili npr sredina parcele) da odrede poziciju parcele i to je to,njih ne zanimaju tačne granice. A kordinate su lako dostupne ispenkciji (jer se čuvaju u katastru = drzava) Mada ne verujem da će to raditi,ipak je to preveliko cimanje...ali ko zna kod nas je sve moguće....
 
Nema tu nikakve filozofije, nego lepo platiš zadnjeg datuma kad je rok plaćanja i nećeš pogrešiti.
I prošle i ove godine sam platio zadnjih dana maja PIO i nema problema.
A ti todore treba malo više da se družiš sa nama na forumu i bio bi tačno informisan o svemu.
Meni mnogo više znači to što pratim prepisku u ovoj temi, nego da čitam uredbe i sve one papire koje ovi naši u trezoru okače po ulaznim vratima.
 
Nema tu nikakve filozofije, nego lepo platiš zadnjeg datuma kad je rok plaćanja i nećeš pogrešiti.
I prošle i ove godine sam platio zadnjih dana maja PIO i nema problema.
A ti todore treba malo više da se družiš sa nama na forumu i bio bi tačno informisan o svemu.
Meni mnogo više znači to što pratim prepisku u ovoj temi, nego da čitam uredbe i sve one papire koje ovi naši u trezoru okače po ulaznim vratima.
branko nema se vremena sa posla na posao idem sad imam još uslužno da radim žito pa presovanje neko ima vremena da sedi ceo dan na forumu a ja nisam od tih
 
Pa onda se nemoj žaliti kao da su te zakinuli namerno ,nego ako tako puno radiš onda i zaradiš, pa plati nekom da ti vodi računa o tome i problem rešen.
 
branko nema se vremena sa posla na posao idem sad imam još uslužno da radim žito pa presovanje neko ima vremena da sedi ceo dan na forumu a ja nisam od tih

Todore .. pricas kao da niko ne radi ti radis, svi mi radimo a da tebe interesuje mogao si x puta uvece posle tusiranja sednes 5 min odes na sajt min.polj ili ovde i bio bi obavesten
 
ma ljudi ovi naj zaj*bavaju kako im se nadigne... znaci mi smo budale sto smo placali PIO na vreme, a ne prekoracivali rokove zbog kamata...a neki su pametni... jer je ovo drzava Min Petrovica (nepismenog za poljoprivredu) ili je drzava poreske uprave koju moras da izmiris na vreme... npr ja sam platio 5.8.2010 pio do danasnjeg dana imam pretplatu 860 din... a ne mogu da predam za subvencije po ha. a najverovatnije kao sto je kolega todor rekao ni za krave... jer moram da doplatim 23000 dinara koje sam platio jos u avgustu... ovo je stvarno bezobrazluk i najvece navlakuse...pa lepo kazu da su pravnici i advokati najveci prevaranti ovim se dokazalo da je tako,.. ovo je sve delo prevaranata kako se srpski seljak koji hrani ovu zemlju zezne da ne dobije ovo malo ``milostinje``...i sada meni jedino preostaje da uplatim 23000 i da predam u septembru a pare dobicu verovatno preko Rumunije sledece godine... bezobrazluk... (izvinjavam se ako je bilo off ali takvo je stanje kakvo je)...
 
Moj kum je prošao isto tako kao i ti, a stvarno redovno plaća sve obaveze i pošten je do koske, al' eto... Država ga nasamarila.
 
zvao sam u min polj i oni mi kazu da uplatim naknadno 23 000 dinara do 19-og avgusta i da predam u septembru... pa neverovatno sto moram da placam naknadno pio... kao da ja imam stampariju za pare... oni ne vide u kojoj je bedi i dugovima seljak nego jos ga navlace da placa duplo...
 
Nažalost, to je takvo vreme došlo, kad fukare u vlasti laju a pametan čovek mora da ćuti.
Stavili su sve ljude pred svršen čin - uzmi ili ostavi.
 
A evo šta je napisao Vladislav Petković Dis, još davne 1910.god "Naši Dani":

Razvilo se crno vreme opadanja, Nabujao šljam i razvrat i poroci, Podig'o se truli zadah propadanja, Umrli su svi heroji i proroci. Razvilo se crno vreme opadanja. Progledale sve jazbine i kanali, Na visoko podigli se sutereni, Svi podmukli, svi prokleti i svi mali Postali su danas naši suvereni. Progledale sve jazbine i kanali. Pokradeni svi hramovi i ćivoti, Ismejane sve vrline i poštenje, Poniženi svi grobovi i životi, Uprljano i opelo i krštenje. Pokradeni svi hramovi i ćivoti.
http://www.youtube.com/watch?v=c8Ej0ADbGNY&feature=player_embedded
 
@Branko, koliko sam ja čuo da su u Pazovi, dosta njih odbijeni u ovom prvom roku, jer nemaju tih 43000 uplaćenih u predviđenom roku, i to većina ovih većih poljoprivrednika. Ljudi previše pošteni za ovu državu, plaćali redovno u rokovima PIO, i sada nemaju pravo na subvencije. To valjda može samo u državi Srbiji, da se kažnjavaju oni pošteni, a nagrađuju prevaranti i muvatori, a mi da bi preživeli moramo da se prilagodimo situaciji, hteli mi to ili ne.
 
Kolega i komšija, više me ništa ne čudi u ovoj našoj Srbiji. Imam istu informaciju, a u trezoru uopšte ne znaju kada bi trebalo da krene isplata primljenih zahteva.
 
Nazad
Vrh