Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Mustang je napisao(la):
Mims je napisao(la):
Može da se ubaci parcela. :bravo:
Ja bi zamolio naseg postovanog urednika Mimsa da mi odgovori je li je siguran da mogu nove parcele da se ubace i posle isteka roka za obnovu domacinstva od 31 marta??,naime ja imam 1 druga koji mi daje 1 parcelu da je radim ali to necemo moci da stignemo da zavrsimo do sutra posto je on sada u inostranstvu ali dolazi za 15-tak dana pa me interesuje da li je ova informacija o ubacivanju novih parcela posle isteka roka za obnovu proverena i 100 % tacna?? :sta: Veliki pozdrav i ziveli :ppozdrav:
Može.Ja sam juče produžio registraciju ali za državnu zemlju nisu stigli ugovori o zakupu pa ću to dodati kasnije.
 
Imam sličnu situaciju kao ti, ostavinska rasprava, pitano je u Zrenjaninu i rekli su da može. Da napomenem da sam imao i prošle godine isto jednu parcelu dodatu posle isteka roka za registraciju.
 
U Kikindi su mi rekli u upravi za trezor da je rok za obnovu registracije produžen još mesec dana.
 
Danas izašlo na sajtu ministarstva
Министарство пољопривреде, трговине, шумарства и водопривреде продужило је на молбу удружења пољопривредника, рок за обнову регистрације пољопривредних газдинстава до 30. априла 2011. године.
Од ове године пољопривредници врше обнову регистрације свог газдинства само ако имају неке промене. Уколико газдинства немају никакву промену у односу на претходну годину, пољопривредници треба да доставе само изјаву о томе. Образац за ову сврху је упућен пољопривредницима на кућну адресу, тако да не морају да долазе у Управу за Трезор, као што је то био случај претходних година.
 
Prevaranti,i sad verovatno nece izaci uredbe do kraja aprila...A rok za PIO 2010 istice isto tad a ljudi nece znati da li je to jedini uslov pored obnove registracije i racuna...Ma doci ce im kraj uskoro,dace BOG
 
Danas vratio kredit u procredit banku, i hteo odma da mi odobre drugi ono prc.Kazu da nisu izasle uredbe i da ne mogu da odobre.I kad ce da izadju te uredbe mamu im lopovsku?
 
Sve nam govori na sta je pao seljak kada uredbi nema,ajde malo da su okasnili nego evo setva pocinje nista se nezna,uredbe za ratarstvo mogu promeniti kako hoce cekaju da se poseje:sta:
 
Mislim da nam se sprema nesto zaista lose>:zli:

Mere za sprečavanje inflatornog uticaja cena hrane u Srbiji Postavio Dejan Budić Tuesday, 12 April 2011
dusan_petrovic.jpg
Vlada Srbije uskoro će doneti mere koje će u toku ove godine strukturno omogućiti da cene hrane ne predstavljaju ključni generator inflacije u Srbiji, najavili su danas premijer Srbije Mirko Cvetković i ministar poljoprivrede, trgovine, šumarstva i vodoprivrede Dušan Petrović.
Na pitanje kada će te mere biti donete, ministar Petrović je kazao da će "to biti vrlo brzo", ali i istakao da ne želi da licitira sa datumima.

"Spremamo set mera, a jedan od razloga što one već nisu donete jeste što vrlo pažljivo analiziramo koji najbolji efekti tih mera mogu da budu", kazao je Petrović novinarima u pauzi konferencije povodom Dana konkurencije.

On je istakao da se pažljivo razmatra najbolji način na koji novac iz agrarnog budžeta može biti potrošen, sa jasnim ciljem povećanja ukupne poljoprivredne proizvodnje, promene strukture poljoprivredne proizvodnje, kao i podizanja stočarske proizvodnje.

"Na taj način ćemo imati potrošnju, ako ne cele biljne proizvodnje, onda njenog najvećeg dela, pre svega kukuruza u našem stočarstvu", naglasio je Petrović.

"Stočarska proizvodnja u Srbiji čini samo 28,5 odsto ukupne (poljoprivredne) proizvodnje", ukazao je Petrović i dodao da je Srbija zemlja koja treba da ima učešće stočarske proizvodnje od 60 odsto, što bi omogućilo niže cene i veću zaradu za poljoprivrednike.

Petrović je istakao da će se vlada "svim silama boriti da stvori uslove za subvencionisanje kamata na kredite, pre svega za one koji bi trebalo da idu u stočarstvo, proizvodnju mleka i mesa, tov junadi, svinja".

On je napomenuo i da se nalazimo u situaciji "kada postoji globalna inflacija cena hrane u svetu, to nije stvar koja se odnosi samo na Srbiju".

"Cena pšenice je u prošloj žetvi za mesec dana porasla sa 130 na 250 evra (po toni), a slično je i sa cenama drugih žitarica i bazičnih poljoprivrednih proizvoda", kazao je Petrović.

Premijer Srbije Mirko Cvetković takođe je kazao da Vlada Srbije priprema mere za podsticaj poljoprivredne proizvodnje, koja će proizvođačima u Srbiji omogućiti da tržišno posluju i proizvedu kvalitetnu hranu čija će cena biti prihvatljiva za stanovništvo.

Poljoprivrednim proizvođačima u Srbiji, koja ima suficit u trgovinskoj razmeni poljoprivrednih proizvoda sa svetom, trebalo bi omogućiti da iskoriste trenutno vosoke cene na svetskom tržištu i ostvare veći devizni priliv, rekao je Cvetković.

Cvetković je podsetio da Vlada Srbije ima postignuti dogovor sa šećeranama o ceni šećera, koja nije menjana više od šest meseci, a takođe je i cena hleba pod kontrolom.

Premijer je dodao da je ostalo još nekoliko osnovnih životnih namirnica čija zaštitnih cena treba da bude dogovorena sa proizvođačima.
 
Ma ja sam znao da ce tako biti samo je pitanje kada ce i kukuruz zajedno sa psenicom da odvuku dole posle i suncokret i soju hoce da vrate cene od pre 2-3 godine da sacuvaju socijalni kao mir a preradjivaci ce lepo da prate kurs evra,cenu elektricne energije i nafte.Spema se tu svasta samo cekaju da istekne rok za obnovu registracije.Sad mi je jasno zasto privatizovani kombinati navlace dosta stoke dosad su im stale bile prazne a sad ce biti subvencija kojekakvih a nece da dodju u selo da vide stocare po kucama dali njima treba sta pomoci
 
Pa zar Kostić nije na seminaru preduzetnika izjavio na tribini da je, država luda i da radi na svoju štetu,što izdaje državnu zemlju za prosek od 50 evra po hektaru mesto da je proda.
I to neka Vam bude nagovest šta sve trenutna vlast sprema da bi opstala i održala socijalni mir.Verujem da će se Libijsko-istočni scenario i kod nas desiti pre ili kasnije.
 
Nema nikakvih nagoveštaja za uredbe, a najverovatnije onu koju najviše očekujemo neće ni izaći (uredba za repromaterijal po hektaru), a možda je i nezaslužujemo ?
Mi poljoprivrednici smo tolko složni da uopšte nemora državno rukovodstvo da brine za nas, uvek ćutimo, prvo smo trebali da reagujemo kad su nam krojili Budžet, ali mi smo ćutali ,skinuli su Ministra Dragina (koji je po meni jedini zastupao interes nas malih poljoprivrednika) mi smo ćutali, ukinuli su ministarstvo Poljoprivrede mi smo ćutali. A najverovatnije tako će biti i sada kada nedobijemo ni osnovne subvencije po hektaru a kamoli subvencije za mehanizaciju ,silose ili nešto slično.
Ako se ne okupimo u Nemanjinoj 22 neće biti ništa od subvencija.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh