Univerzalne korpe za Zmaj kombajne(pod bubanj)

Takodje kukuruzna korpa u soji vec 10 godina a ove godine prvi put pokusaj i u psenici.Inace univerzalna korpa nije resenje logicno bi mogla kada bi kuku. soja psenica repica i ostale kulture imale zrno priblizne velicine . Zamislite da terate repicu ili travicu kroz kukuruzne zice gde se moze provuci mis i obrnuto da terate kukuruz da prodje kroz psenicnu korpu a nesto izmedju sto i jeste u stvari univerzalni pod bubanj nije resenje ni za jedno ni za drugo:sta:
 
Evo danas uradio 4 ha.Ipored minimalnog zazora i na ulazu i izlazu i temp.36c. opet se u sitnim vlatima pri stabljici nadje pokoje zrno sto pri ovom zazoru nebi trebalo.Iz kabine slama izgleda mlevena nemas zacim presati ali ipak nadje se po koje zrno ali moze proci. U bunkeru je sve ok.cisto izbijeno i nema slame.POjacan dotok povratne mase sto je i logicno , pruduzetak sita sam otvorio da ne prebacuje vlatike koje se nadju.Mislim da u jacoj psenici pa jos i vlaznijom i travnijom nebi mali zmaj uspesno radio sa ovi podbubnjem za kukuruz. Mada komsija radi sa 142 .om valjda je jaca masina pa dere i na malom zazoru podbubnja vec nekoliko godina.
 
Takodje kukuruzna korpa u soji vec 10 godina a ove godine prvi put pokusaj i u psenici.Inace univerzalna korpa nije resenje logicno bi mogla kada bi kuku. soja psenica repica i ostale kulture imale zrno priblizne velicine . Zamislite da terate repicu ili travicu kroz kukuruzne zice gde se moze provuci mis i obrnuto da terate kukuruz da prodje kroz psenicnu korpu a nesto izmedju sto i jeste u stvari univerzalni pod bubanj nije resenje ni za jedno ni za drugo:sta:
ja kod mene radimsa zitnom korpom sve jer je promer kao kod kukuruzne tako da to nema veze sa promerom izmedju zica nego sa zazorom ulaz izlaz i koliki ti je broj obrtaja doba?
 
Poslednja izmena:
jel nosite vi cev u kabini za stelovanje pod bubnja (korpe)? :DDD

haha sluzila je do ove sezone al vec se i poluga za stelovanje korpe mnogo iskrivila pa je morala dole na peglanje, i korpa je "razradjena" pa sad ide i bez cevi al opet je lakse sa kaisem.
Kais(remen) zakacim na polugu korpe i vucem stojeci, lakese je nego iz sedeceg stava :)
Inace kod nas se kukuruzna korpa ne skida vec godinama (zmaj 161) zita i jecma malo sejemo pa odradi komsija u zamenu za vrsenje kukuruza
 
Moze ja sam radio . Medjutim one su jako tanke pa dolazi do njihovog "razvlačenja" tj udubljuju se i posle ih nemožeš ni izvaditi.. @dragan dmb @ Ja sam gledao kodkomsije na DF kombajnu . Ona ti je nesto izmedju ove dve . Znači i po debljini zice a i po razmaku žice je nešto izmedju . Tako da i posao radi nešto izmedju dubrog i lošeg:ppozdrav:
 
ja sam video kod kolege i susednog sela na masey ferguson 525 jedna zica je 8mm pa druga 4mm i tako redom ali zice nisu postavljenje u istoj ravni ove od 4mm su postavljene nesto vislje u odnosu na ove od 8mm pa se verovatno vade za kukuruz a stavljaju za zito jer nema druge logike da idu u cik cak:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh