Ulje za motokultivator

e dans smo bas proverili i to pa nema nigde rupica :D,danas nam je doslo da ga :udri: :udri: :udri: :udri: puko nam film.eheh
ali sta je tuje dalje neznamo sta snjim....
a isprobali smo takos to smo ga zamenili novim
 
ali napokon resen taj problem,nakon nekoliko dana mukotrpnog rada,neznam vec sta je bio problem jer smo svasta radili vec,ali je na kraju upalio :D,tako da sad pali i ide ko metak,nego ja sam na hondu moju kupio nove nozeve na frezu,ali sta se desava,mnogo joj je tesko da vrti,pa sam ipak resio da vratim one stare i da picim dalje sa njimaa.:DD
 
Pozdrav drugari. Pre neki dan sam kupio 506-icu i uclanio se u klub bildera desne ruke :bravo:. Salu na stranu, masina je u solidnom stanju,kompresija je dobra,ali tesko pali. Kada upali,dimi kao lokomotiva (beo dim) svecica je cadjava. Problem je sto radi na velikom broju obrtaja.(urla). Proverio sam siber(radi).Plovak otvara i zatvara(ima napajanje gorivom),medjutim sa ler diznom nista ne mogu dobiti,adi na velikom broju obrtaja.Smesom takodje.Proverio sam filter,usisna creva.Sve je ok.tu ne vuce fals vazduh..E, sad, sa motokomplikatorima nemam iskustva,ali sam imao tomos automatik dugo godina i iskustva iz koriscenja istog mi verovatno mogu koristiti..Da li je neko imao slican problem? Lose je vreme,pa nemam volje da rasturam masinu,cenim da su semerinzi na radilici losi,otud vuce fals vazduh. Dajte neki savet...
Umalo da zaboravim..Uz frezu sa dobio i plug,ali nema tegova,a koliko vidim,plug bez njih je neupotrebljiv. Da li je neko pokusao da napravi iste i od cega,a ako neko zna gde mogu da se kupe originalni neka napise :osmeh:
Post je spojen: [time]понедељак, 21. фебруар 2011. 13:39:32 CST[/time]
_________________________________________________
Jedna ispravka. Sa podesavanjem ler gasa(sraf),a ne ler diznom kako sam napisao,nista ne dobijam.Ler dizna je OK. Motor se cuje da radi na drugom kraju sela. Mogu malo da dodam gasa na sajli,ali manje nikako.Dzabe sto je siber na minimumu.Cepa skoro pun gas. Definitivno vuce fals..Molim za iskustva
na karburatoru imaš jedan kao produžetak(prema cilindru)što ulazi u jednu gumu,uzmi novu gumu i izvadi iz karburatora taj produžetak i u samom karburatoru imaš jednu plastičnu čauru i to zameni(istu grešku sam imao i tako sam resio a 99% da i ti imaš istu grešku)
 
juce promenio ulje u motoru i filteru za vazduh na valpadani vmc 14,posle duze od 100 rs,zasluzeno nema sta!
 
bas tako,motokultivatori su male ali veoma mocne masinke :osmeh:,ja sam sa mojom zadovoljan,za sad,samo me interesuje koliko kosta komplet generalka za hondinu masinu??i jer kkomplikovano to stelovanje ventila,?zato sto moj poceo da dimi plav dim,tako da planiram sad preko leta da ga uradim...svali savet doboro dosao.
Jos sam u skorije vreme i razmisljao o tome da mu nabacim nekog dizelasa od 7-8 ks,pa me interesuje koja bi mi jeftinija varijanta bila
 
Poslednja izmena:
e posto vidim da niko neodgovara interesuje me dali zna neko gde ima da se kupi nov jeftin a dobar dizelas od 7-8 ks.mislim samo na masinu,da metnem na moju hondu..
 
E hvala dule,nego kako bih ja mogao da dodjem do toga a da ne odlazim cak na kosovo?
jer bi neko moga to da mi sredi?i koja marka?kvalitet?konjaza?jer bi to magao nekako sa brzom postom da dovezem??ili..??i kako bih mogo ja da stupim u kontakt sa tim covekom?ili ljudima koji prodaju te motore?
 
e pa ljudi ja dok cekao vase odgovore -citava vecnost prosla ja kupio nov dizel motor suntom m178 8 ks.kinez godinu dana garancije na ceo motor,tako da sad neam problema vise,pali i ide :D sto je najbitnije ima isti obrtaja radilice kao benzinac original hondin 3600,tako da je potpuno dobra zamena :D.
 
alooooooooo ljudiiii sta je bre ovo mrtvaja nema nikog da cujemo jer imao neko neke kvarove sa frezama.dali su kvarovi otklonjeni,itd....koliko vam trose freze:haha::haha:?:DDD
 
Moja 506 trosi litar benzina na 2km,sto mu dodje za freziranje baste cc 5a treba nekih 4l, losije radi i teze pali od kada joj sipam ovaj premium sto ga ima na nasim pumpama. Tesi me to sto i ostale komsije imaju slicnih problema sa njihovim 506-cama.
 
Moju Floru 55 u sredno teza zemja potrosi 1.5 litara benzina za plastenik od 500m2.
U jedna laka zemja kod rodjaka sam isfrezao 3600m2 so 3 litara benzina, ali ta zemja se nalazila pored reku, ko prasina je.
Inace evo neka slika od radovi sa frezom, nabacite i vi po neka slika:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 
gospod jer nisi ti malo preterao sa kvadraturom:haha::haha::haha:? 3600m2 nije li to malo previse,:haha::haha:?to ti je skoro 3\4 lanca-katastarskog jutra.to je malo mnogo,i koliko ti je trebalo vremena za taj posao?msm koliko sati rada?ja sam sa mojim frezirao bastu od 900 m2 sa dizelasom dubina oko 18-20 cm.potrosio mi je 3,5 l evro dizela....tako da je taj tvoj onda bas mali potorsac:haha:??voleo bih da cujem misljenja ostalih clanova....
 
Imam ako nekog zanima tockove za 506 sa skoro novim gumama (radilicu za dizel motor od 10kw 14ks IMT 509) i jos neke delove... Mozete se javiti na p.p
 
Pozdrav kolege.Prvo sretni Vam protekli i predstojeci praznici.Drugo ,nedavno sam nabavio jedan motokultivator na njemu pise SOLO 10 RT- motor je Minareli Bologyna a transmisija Benassi pa me interesuje nesto o njemu ako znate. Koi benzin trosi i koje ulje ide u motor i u transmisiju i gde se sta sipa imam od pre IMT 506 i jako sam zadovoljan njenim ucinkom do sada mada sam vise dao para za ulje nego za gorivo. Evo malp i slika danas nece slike nikako mozda malo kasnije. Hvala unapred

---------- Poruka napisana u 18:16 ---------- Prethodna poruka je at 15:59 ----------

9kqbep.jpg


---------- Poruka napisana 11-01-12 u 15:24 ---------- Prethodna poruka je 10-01-12 at 18:16 ----------

wt9bom.jpg
20gnxa9.jpg
rtfeid.jpg
121ai5c.jpg
73f22e.jpg
imt 506 url=http://www.dodaj.rs/?37/pL/3HJGG07M/slika0091.jpg]
slika0091.jpg
[/url] Pozdrav jos jednom.
 
Sada sam video da se prodaje i Honda F620 za 560 evra. Da li kaiš kao prenos može da predstavlja problem, da li je problem pronaći delove za njih i da li je ta cena ok ?

Hvala vam u napred. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh