Uljana repica 2021/22

Za pictor rano a za nurel kasno.
Salim se :) moze da se mesa ali proveri da li je repica pocela da cveta i da li je sjajnik na cvetu ili neotvorenim pupoljcima.Ako je na cvetu onda oprasuje i ne diraj ga a ako jede ne otvorene onda dodaj.
A Pictor treba da uradis bar da se zuti njiva od prvih cvetova da bi imao efekat.

Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
To je za Pictor a kada bi trebalo raditi tretman sa Propulse ili necim drugim protiv sclerocinije?
 
Ista je situacija.
Medjutim puno je faktora npr meni se jednom desilo da uradim u punom cvetanju i jako je ostala zelena jedna parcela nije se moglo skidati i naisla oluja i 30% mahuna pokidala da repice.Nisu se otvorile nego sa peteljkom cele otpale.Ali isto tako dobro je kad to uspe pa prinos bude veci za 200-300 ili 500kg po ha.


Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
Cak bsf reklamira da moze i pred cvetanje ali iz mog iskustva nema dovoljno jak efekat da se primeti na prinosu.
Ne znam da li se vidi slika ali pise vreme primene -kada je 30-50% biljaka iscvetalo.
I dole pise da je piktor jak fungicid i da su efekti dobri i pred pocetak cvetanja.

Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
17b2bf3c8678d5c3a3038bc0cc563936.jpg
 
Danas 2 put radjena repica od sjajnika... insekti manje al ih ima to je to do uskrsa za repicu. 3 prskanje u prolefe i 1 u jesen.. strast bozja.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
68f2721246433b1403aecf397d664f30.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja u jesen jednom od sjajnika jednom od trave (nisam mogao zajedno) pa jos jednom od trave u proljece i od pipe i jos jednom od sjajnika.Krece cvjetati sada a sjajnika ima na terminalnom pupu po 2-3.Haos .Necu vise do kombajna u nju ici pa kako bude.Zadnjih 20dana bi se moglo prskati svakih 5dana jer ima ga jaako puno.Sta joj Bog da ...
 
pa navodno izmedju 115 i 120din u zetvi mada mislim da to sada jos niko nezna,moguce i vise...ono sto je jasno da cena nece biti normalna a samim tim i sve ostalo ide isto takodje u nebesa,sve u svemu ne pise se dobro kako ovo sad sve izgleda
 
Nazad
Vrh