Uljana repica 2017/2018

Što je sad govno,ko zna možda upravo ona bude glavni nosilac prinosa ove godine.
 
Moje nece jos bar 7 dana da sazru. Jos ima jako jako puno zelenih mahuna i zrno je jos dosta jako, mada repica vrlo brzo sazreva i treba je svakodnevno pregledati.
 
slike.php
[/URL] [/IMG]


slike.php
[/URL] [/IMG]


Evo i moje repice,prva mi je godina tako da primam sve kritike,slikano danas..
 
Maxo jel bude svake godine tako popašena od strane sjajnika i rutave bube kao kod kolege kristi16980???
 
Čoveče ubio se prskajući ove godine od insekata i nisam uspeo baš sačuvati,izgleda kao kod kolege gore na slikama,sva izjedena sa par bednih mahuna po stablu pogotovo na rubovima e sad unutra neznam kako je.:ppozdrav:
 
Imaces ti ovds 2t na jutro.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Nadamo se najboljem, sad bas nesto gledao vreme navodno sledeca nedelja cela kisa. Tako da cu gledati ako bude moglo za vikend da ja skinem jednu brigu

- - - - - - - - - -

Čoveče ubio se prskajući ove godine od insekata i nisam uspeo baš sačuvati,izgleda kao kod kolege gore na slikama,sva izjedena sa par bednih mahuna po stablu pogotovo na rubovima e sad unutra neznam kako je.:ppozdrav:
Aa, e jebiga. Ja sto sam ostavio samoniklu, isto su pocele mehune kao gore kod Kristi da crne i budjaju i ako sam prskao a ova normalna nema.
Si sa nurelom radio insekte ili?
 
Cudo mi onda za Nurel, ja sam prskao dan pred veliki petak, bio je ogroman napad sa nurellom, odneo je sve isao sam 1.2l/ha od tada se vise nisu pojavljivali insekti.
Po pravilu ne bi trebala ovako kao gore na slikama da izgleda, meni je sada ovo 3god sa njom i nije mi nikad bila onakva
 
Znaci moja repica ne valja nista,, da ja to tanjiram dok je zelena.?
Imao sam jako velik napad rutave bube, prskao sam par puta bez efekta i odustao, napravio sam zamke kao u vockama i pobio ih vise nego insekticidom..
Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
 
Svaka godina je prica za sebe.
Generalno 2 prskanja insekticidima su obavezna a zna da bude i 3 pa cak i 4 kada je godina kao ova. Blaga zima i svi insekti praziveli.
Ja planiram do vikenda da je skinem.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Znaci moja repica ne valja nista,, da ja to tanjiram dok je zelena.?
Imao sam jako velik napad rutave bube, prskao sam par puta bez efekta i odustao, napravio sam zamke kao u vockama i pobio ih vise nego insekticidom..
Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
Pa sad nebi bilo baš pametno tako nešto da radiš,sad će kraj utakmice skineš pa šta bude...:ppozdrav:
 
Znaci moja repica ne valja nista,, da ja to tanjiram dok je zelena.?
Imao sam jako velik napad rutave bube, prskao sam par puta bez efekta i odustao, napravio sam zamke kao u vockama i pobio ih vise nego insekticidom..
Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
Po meni je ostavi, izvucices bar nesto. Veca je steta da tanjiras i sejes nesto drugo, moje misljenje
 
To jako teško proceniti ja samo vidim i kod mene i kod tebe na slikama da fali tu brdo mahuna e sad jel i unutar parcele takva neznam.:ppozdrav:
To su samo krajevi gde su bube urnisale unutar parcel je mnogo bolja situacija, sad sam se razocarao, do sad sam mislio da mi je solidna repica, a sad po vasim postovima izgleda da mi je katastrofa..

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk
 
Nazad
Vrh