Ulja i maziva!

Ulja tipa Exol,Altis,Bell jel vrede cemu u klasi SAE-40 i 20w50
Exol i Bell mogu da prodju ali Altis bi zaobisao u sirem luku. Cena sve govoori, a bolje dati par stotina dinara vise i nasuti Galax ili Nis koji su provereni.
Milane, sto se Rimule tice, to je Shellovo ulje i trebalo bi da je odlicnog kvaliteta. Samo sto bi preporucio interval zamene od 200-250rc.
Ja recimo ulje u kamionima koje ide do 25000km i 500rc menjam na 12-15000km jer ipak vozila rade u lokalu i otezanim usovima eksploatacije sa puno rada u mestu.
 
Vala baš!

Kod teretnog transporta se R4 može koristiti i do 45000km ali samo na dugim relacijama, za gradsku vožnu max. 20k km (još bolje 15000km).
Zato je 250 rh neki realni maksimum.
Slično i za R3, tj. 200-250 rh, a i čak za R5.
500 rh samo ako dozvoljava proizvođač motora (i to samo Rimula R5 a praktično samo R6, i to kod euro 4 ili novijih motora).

Vrede nečemu i ta ulja, ali razlika u odnosu na poznatije nije velika. Za S3 (API CD) zahteve nije kritično, ali za novije motore (Euro 3 pa na dalje) treba biti oprezan.
 
Primer.Dinara ulje SAE-30 bure 200 litara dobio novo,bilo je u njemu jos 2 litre ulja da se nacedi,lepo istocio i ostavio bure,bure se sija unutra kao ogledalo.Bure stojalo 3 meseca zatvoreno pod supom,pre 7 dana otvorim bure a ono unutra zardjalo strast bozija,masno bure zardjalo.Zato pitam za ova jeftinija ulja.

- - - - - - - - - -

Za Rakovicu 76,ulje Cyclon ili Galax u klasi SAE40.Sta je bolje?
 
Ja bi se radije opredelio za Galax. Povereno je ako nista drugo. Za Cyclon sam cuo da se dobija od recikliranog ulja a ne od baznog. Sad gde sam procitao i koliko je tacno ne secam se.
 
Oba proizvođača su o.k.
Ne, ne prave motorna ulja (ni jedni ni drugi) od recikliranih iako su oba proizvođača poznati po reciklaži (i doprinose time ekologiji).
Bazna ulja iz reciklaže se koriste za manje zahtevne primene a ne motorna ulja (ili tek u nekom manjem procentu).
I ta koja se koriste moraju da ispune zahteve kao i ostala bazna ulja.
Cyclone pravi čak i HC bazu od recikliranih ulja, koja su vrlo blizu onim dobijenim preradom nafte (od nekih i bolja).

Dakle, nećeš pogrešiti ni sa jednim od njih.

- - - - - - - - - -

Primer.Dinara ulje SAE-30 bure 200 litara dobio novo,bilo je u njemu jos 2 litre ulja da se nacedi,lepo istocio i ostavio bure,bure se sija unutra kao ogledalo.Bure stojalo 3 meseca zatvoreno pod supom,pre 7 dana otvorim bure a ono unutra zardjalo strast bozija,masno bure zardjalo.Zato pitam za ova jeftinija ulja.

- - - - - - - - - -

Za Rakovicu 76,ulje Cyclon ili Galax u klasi SAE40.Sta je bolje?

Da ... "masno" bure da zarđa (dobro zatvoreno) ... to je stvarno katastrofa (doduše, stvar je baš za analizu (failure analysis) jer čak i bez inhibitora korozije (što je već loše, katastrofa, bolje rečeno) to ne bi trebalo da se desi. "Nemoguć događaj", klasičan primer.
 
Bure sam zatvorio orginalnim cepom,nisam zatezao kljucem,samo rukom uvrnuo.Mene je bas iznenadilo koliko je to zardjalo unutra,kao da je u njemu bila neka kiselina a ne ulje.
 
Ja sam otvarao bure posle 20 godina stajanja i sijalo se ko novo unutra, a ovo je stvarno za nikad ovako..
 
Kakava je razlika između ulja Shell rimula R4X 15w40 i Shell rimula R4L 15w40?

I kakvo je ulje Motoil Max 6 15W40 i da li može da se koristi u Belarus traktorima sa i bez turbine?
 
Ljudi rimula je ulje vrh svojevremeno dok sam vozio 123-ku sipao sam to ulje u nju i uvek je pr ulja bio dobar sta god drugo da sam sipao pr je opadao castrol itd...Motoil Max 6 koristim u rusu dve god i yadovoljan sam kvalitetom a i cenom.Prave ga u Krusevcu Fam po licenci Jd-a bar mi je tako rekao visoki clan ResTrejda...:osmeh:
 
Slažem se da je Shell Rimula sam vrh kvaliteta.
R4 X je API CI-4 (pa sve do CF-4) i ACEA E7.
R4 L je API CJ-4 (pa sve do CF-4) i ACEA E9 i E7.
L je "ekološkije" i pogodnije za noviju generaciju motora (Euro 4 i 5) ali se može koristiti i za starije, međutim tu nema mnogo razlike (između ta dva).

Motoil je samo brend, ulje pravi FAM. Kao takvo je vrlo dobro.
Pominjano ulje ispunjava:
ISO L-E; API CI-4/CH-4/CF/SL; ACEA E7-08#2(2010)
i samim tim pogodno za Belarus traktore sa i bez turbine.
 
@stalker a da li slučajno R4X i R4L slučajno da se mešaju? Drugaru je ostalo 12 l R4X i pa da li bi smeo da da pomeša sa R4L pošto mu u traktor staje 28l?
 
@stalker a da li slučajno R4X i R4L slučajno da se mešaju? Drugaru je ostalo 12 l R4X i pa da li bi smeo da da pomeša sa R4L pošto mu u traktor staje 28l?

U principu: DA (za zahteve koji ne prevazilaze APi CI-4, tj. ako je R4X zadovoljavajuće).
Ipak, u startu je loša ideja mešati dva ulja u približno 50:50 odnosu. Iako su ulja slična, imaju različite pakete aditiva, pa je mešavina verovatno nižeg kvaliteta od oba ulja.
Ako je za API CI-4 zahteve - ne preporučujem!
Ako je za niže zahteve (API CH-4 ili CG-4, kao i starije) onda je o.k.

- - - - - - - - - -

Shell Rimula R5-E 10W-40 ili Total Rubia TIR 8900 10W-40? Koje je u prednosti za VM D703-E3 (Euro 3 motor)?

http://topstart.hr/katalog/94/shell/proizvod/0506052/ulje-shell-rimula-r5-e-10w-40-41
https://www.mall.hr/motorna-ulja/total-ulje-rubia-tir-8900-10w40-5-l

Ili možda upotrijebiti Shell Rimula R4-L 15W-40? Traktor je bez kabine i zimi miruje

http://topstart.hr/katalog/94/shell/proizvod/0506190/ulje-shell-rimula-r4-l-15w-40-51

Od navedenih, Total je najviših standarda (i nivoa kvaliteta).
Naravno, sva navedena su vrlo dobra i prevazilaze zahteve (a mogu se koristiti).
Sa druge strane, s obzirom na navedeno (da se traktor ne koristi zimi), 15W-40 je verovatno optimalno.
U tom smislu je isplatljivija kupovina Rimula R4-L (ili još bolje R4X) ulja.
Od Total-a je u toj klasi Rubia TIR 7400, SAE 15W-40, koje se jednako (ili više) isplati. Praktično je ekvivalent za R4X.
Idealno, baš (za sve) Euro 3 motore.
 
@Stalker imam neke nedoumice kod kojih mi mozes pomoci,Passat tdi pd-ulje nije zamenjeno u roku od 1godine ili 15000km(sta pre stigne) vise mi je stojao auto nego sto sam vozio.zamenjeno 2015 pri 262000 a sad ima 275000 inace LM Top Tec 4100 5w40(vise puta si naveo da je hc) razmisljao sam da idem na neku `full` opciju(ti se najbolje razumes u bazna ulja i sve to) u cilju jacih deterdzenskih svojstava tipa motul 8100 x-clean 5w40 ili shell Helix Ultra Professional AV-L 0W-30 ili neki tvoj predlog...i dali se ipak drzati 5w40 gradacije ili 0w-30 moze.
 
Nazad
Vrh