Ugradnja i povezivanje alternatora

Pozdrav ljudi da li moze pomoc kako na Universalu povezati alternator od z101 , trenutno je na traktoru rumunski sa odvojenim reglerom pa mi treba pomoc oko povezivanja ako neko zna poslacu slike onog sto me buni. U pitanju je 445 stari tip
 
Na B+ vezes direktnu struju sa akumulatora ili sa dovoda na alnaseru a na D+ vezes zicu koja sa kontakt brave ide preko lampice

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ugradio sam alternator od Reno Clia marke Valeo od 80A na traktor i stalno mi kada hoću da startujem traktor na ključ, izgori osigurač na kojoj je "Lampica alternatora i Relej startera"...
dvaput sam pokušao i dvaput izgori osigurač...
Dalje nisam pokušavao, rekoh da se konsultujem...
Traktor je Vladimirec T25 ako to ima kakvog značaja......
Taj alternator ima oznake B+ , L , + ...
B+ sam povezao na aukumulator, a L na pobudnu lampicu alternatora, taj + nisam nigde...
Gde sam pogriješio ?
Ovakav alternator je u pitanju ...
19f6cff4daa2e5a02ae9b97fe11467f2.png

https://eurofrance24.com/catalog/product/view/id/193363/s/alternator-renault-7700871033-80a-valeo/
 
Ugradio sam alternator od Reno Clia marke Valeo od 80A na traktor i stalno mi kada hoću da startujem traktor na ključ, izgori osigurač na kojoj je "Lampica alternatora i Relej startera"...
dvaput sam pokušao i dvaput izgori osigurač...
Dalje nisam pokušavao, rekoh da se konsultujem...
Traktor je Vladimirec T25 ako to ima kakvog značaja......
Taj alternator ima oznake B+ , L , + ...
B+ sam povezao na aukumulator, a L na pobudnu lampicu alternatora, taj + nisam nigde...
Gde sam pogriješio ?
Ovakav alternator je u pitanju ...
19f6cff4daa2e5a02ae9b97fe11467f2.png

https://eurofrance24.com/catalog/product/view/id/193363/s/alternator-renault-7700871033-80a-valeo/
Ти то правиш хибридног Владимирца?
 
Ти то правиш хибридног Владимирца?
Ma nisi me pratio prethodnih godina i moje zanimanje s Vladimircem....🍻
Akumulator je 143ah i postojeći alternator nema kapacitet ni da dopuni akumulator pri manjim radovima traktorom...
Ovaj alternator sam bukvalno nabavio veoma povoljno, i rekoh, da ga namontiram ali naiđoh, za sada, na problem....
Stari alternator je klasični klon Bosch alternatora, B+ konektor, stopica za pobudnu lampicu, i W izvod i onaj mali uređaj za radio smetnje, upravo protiv njih...
Vratiću stari alternator, za probu, sutra, ali mislim da nije do toga, verovatnije mi je da ili griješim pri povezivanju, ili je alternator neispravan....
Iskopao sam na Internetu, po Forumima, da je ta oznaka + na Valeo alternatorima "ignition" ( paljenje) ali gde da spojim ?
 
Ugradio sam alternator od Reno Clia marke Valeo od 80A na traktor i stalno mi kada hoću da startujem traktor na ključ, izgori osigurač na kojoj je "Lampica alternatora i Relej startera"...
dvaput sam pokušao i dvaput izgori osigurač...
Dalje nisam pokušavao, rekoh da se konsultujem...
Traktor je Vladimirec T25 ako to ima kakvog značaja......
Taj alternator ima oznake B+ , L , + ...
B+ sam povezao na aukumulator, a L na pobudnu lampicu alternatora, taj + nisam nigde...
Gde sam pogriješio ?
Ovakav alternator je u pitanju ...
19f6cff4daa2e5a02ae9b97fe11467f2.png

https://eurofrance24.com/catalog/product/view/id/193363/s/alternator-renault-7700871033-80a-valeo/
Taj + vezuješ na bravu,Valeo pobudu dobija preko tog + sa brave.
 
S3r3m im se u sistem !!!!!!
Sinoć sam došso s posla oko 22:00 i zabavljao se po Internetu i Forumima i čitao o povezivanju ovog "alternatora"...
Pažnja !!!
Evo rešenja !!!!
Oznake na alternatoru, B+ je klasika, ide na +akumulatora, oznaka L je "pobuda" (lampica) , a samo + ide na +akumulatora, a ja ga spojio na plus na anlaseru, bliže bilo žici...
Sad sija lampica pri kontaktu, gasi se dok traktor radi, i lepo sija kad se traktor ugasi...
Više puta isprobano, ništa ne crkava...
Što je najbolje, alternator je ispravan i puni 14,4 V kada je sve pogašeno, a spadne na 13.8 V kada je sve popaljeno od potrošača...
A ima ih...
Da napomenem, akumulator je "pri kraju", to znam, i slabo "drži struju"....
5 1/2 godina je star....
Stari alternator jedva držao 14v bez i jednog potrošača, a 13.3v sa svim aktiviranim potrošačima...
 
Čekaj, gore si napisao da se i jedno i drugo vežu za + od akumulatora.
Ajde ponovi još jednom šta se za šta veže.
Ja sam neki dan menjao regler na alternatoru(potrošile se četkice) i imao je debeli kabal za akumulator i dva kabla na regleru.
Trebao si skinuti regler i proveriti četkice, da te ne izda u nezgodnom momentu.
a0c8e9eddf2bf919b85ecdc73ab9c194.jpg
28ce8537e0c13d6a0e387a033508804d.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Da, ali ja sam pokušao da povežem taj prokleti + što me mučio direkt na B+ na alternatoru i tako iskoristim jedan kabal koji ide na +akumulatora...
E ne može tako...
Taj + sam tankom žicom vezao na debeli kabal na anlaseru što dolazi sa akumulatora, a trebalo je, naravno, dužim tankim kablom, direktno na + akumulatora...
Sa B+ ide kabal na + akumulatora...
Jasnije ne umem...🙄
Ne znam ni gde je regler na ovom alternatoru, važnije mi bilo da ga osposobim i vidim da li uopšte radi, jeli ispravan...
Sad je lako skinuti ga , čačkati i rasklapati, kad znam da RADI !!!! 😎
 
Imam nacrtanu šemu što sam "iskopao" noćas kako se povezuje, pa mogu postaviti...
Na poslu sam trenutno...😁😂😄
Čekam još jedan kamion za istovar, pa kući...🍻
 
Regler je vrlo sličan ovom koji sam ja skidao, imaš par vijaka i skineš ga zajedno sa četkicama.
Trebalo bi da ti je taj L i + na njemu, a B+ treba da ostane na diodnom mostu.
Možeš ga skinuti i kada je na traktoru.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nešto sam mućkao da "stalni" plus (tako bi bio opis ove oznake na alternatoru) izvučem preko osigurača, ali sam odustao usled nedostatka vremena i živaca...
Kad bude bilo lufta, uradiću tako...
 
Nazad
Vrh