Ugradnja duplih(pomoćnih)točkova na traktore

Jeste veci je razmak između rupa a i centralna rupa je veca, a za promer ti se cini iste su mozda je ova za dlaku veca, slika ce malo da te vara jer pod velikim tockom su klocne


35bzcd4.jpg
 
Pošto imam traktor koji nosi istu dimenziju guma,razmišljam o širim točkovima isto samo za pripremu..

Hmmm,moj traktor ima tu veču srednju rupu,i veći razmak,,sad me zanima s kojeg je to kombaja uzeto,jel CLAAS??
 
Ovo sto je Bobo stavljao moze napred da ide, gde si nasao taj podatak? da su vece za 70 mm? Prednju vucu nema potrebe koristiti kad su zadnji tockovi dupli ili siroki. tolerancija uvek postoji nisu ni gume iste zavisi od kalupa do kalupa, ili naprimer kad su na prednjoj vuci nove gume i zadnje istrosene ili obrnuto onda isto ima neke razlike ali mislim da je to neznatno.


wr17uw.jpg


---------- Poruka napisana u 22:56 ---------- Prethodna poruka je at 22:54 ----------

hurli xa86 Pogledaj jer bi se ove slagale[h=1]21.3-24[/h]
 
Sad nam daj obujam prednjih guma, pa da sracunamo razlike u okretajima izmedju prednjih i zadnjih tockova, Tehnicki prirucnici kazu da je do 5% razlike u vrtnji podnosljivo, a JD cilja da prednji pogon bude brzi od zadnjeg za 3% tako da ono...

Sve dok je prednji pogon brzi od zadnjeg, ne bi trebalo biti nekih velikih problema, ali svakako je preporucljivo da se okretaji sto vise slazu.

Po meni, ako se stave siroke gume na zadnji kraj u pripremi zemljista nema potrebe za prednjom vucom, a ako se i ukaze, da su uvjeti tako losi, moze se ukljuciti prednji pogon, ali opet naglasavam, pomoci ce samo ako je prednji pogon brzi od zadnjeg, u suprotnom ce prednji pogon kociti i trositi snagu i taj nacin rada je totalno neupotrebljiv.


Znam za slucaj (znaju i neki od strijih HR forumasa) za torpedo rx170 koji je imao takve gume da je prednji pogon doslovce u pripremi bacao zemlju na kabinu koliko su prednji tockovi bili brzi i nikad problema s prednjim pogonom nije bilo na tom traktoru...
 
Pa bas i nije preporucljivo terati brzo pod prednjom vucom.Ja radim sve sa prednjom vucom(osim kad bacam vestak,ide brzo),traktor ide konstantno kroz njivu,nema namestanja,proklizavanja pa da pravi kanale....
 
@ Bobo; U IMT-u razlika između prednje i zadnje vuče nesme preći 1.5%.neznam odakle tebi podatci da je dozvoljeno (čak poželjno) da je razlika 3-5%.
 
Ako je tako onda bi moralo da su i gume od istog proizvodjaca, jer naprimer Mitas i Rekord guma iste su dimenzije a okom se vidi da je Mitaska manja. Stavis na kombajn i i iz kilometra se vidi da mu jedna guma manja. a o istrosenosti guma ni da nepricamo ali sigurno je vise od IMT-ovih 1.5%
 
Ovo sa 1.5% je prodavanje magle i mazanje ociju. Kako i miroslav kaze, samo kupi gume razlicitih proizvidjaca i iskaces iz tih 1.5%. Ovo za JD sam procitao na njihovoj stranici a ovo za do 5% razlike je jednostavno tako...

I ja sve radim s 549 s prednjim pogonom ukljucenim i kad je bio nov (naravno da sam probao) nisam po asfaltu mogao voziti s prednjim pogonom ukljucenim, koliko je razlika u vrtnji bila... sad kad su se prednje gume pojele u 5. pri punom gasu mogu ukljuciti prednji pogon i nista ne zuji, rucka za ukljucenje samo propadne, ni ne zakrci i traktor moze ici 200km s ukljucenim prednjim pogonom.

I, da. IMT na 549 DV daje iza 12.4-28" gume a naprijed 7.5-20" Uz nadoplatu se mogu dobiti sire zadnje gume, a prednje ostaju iste, tako da ovih 1.5% objesis macku o rep.Odgovorno koristenje prednjeg pogona ce mu uvelike produljiti vjek trajanja. i da je savrseno potrefit odnos, uvijek ce biti krkana koji ce ga uspjeti pokidati. recimo, ja mjenjam jednom godisnje ulje u prednjem trapu, sto nitko ziv ovdje ne radi. To je samo jedan primjer...
 
Ako je tako onda bi moralo da su i gume od istog proizvodjaca, jer naprimer Mitas i Rekord guma iste su dimenzije a okom se vidi da je Mitaska manja. Stavis na kombajn i i iz kilometra se vidi da mu jedna guma manja. a o istrosenosti guma ni da nepricamo ali sigurno je vise od IMT-ovih 1.5%
Pa neznam, tako su mi majstori iz IMT-a rekli da je odnos između prednje i zadnje vuče od 0,5 do maximalnih 1,5% i to nesme da pređe.A to da je poželjno da prednja vuča bude brža od zadnje mi nikako nije jasno,zar neće onda ona "vući" zadnje točkove i tako bespotrebno trošiti snagu?@ Bobo ja sam mog 577 pre nešto više od godinu dana dotero iz Novih Banovaca do Sombora (oko 170 km) i to sve po asvaltu sa upaljenom prednjom vučom i ništa mu nije bilo tako da ipak mislim da su oni to utrefili kako treba.
 
Nece bespotrebno trositi snagu... U samom oranju ili bilo kojem radu gdje se radi tezak posao na zemlji, traktor se vise oslanja na zadnje tockove i tu ta razlika dolazi do izrazaja... 3% uopce nije puno, jer kako i sam kazem, mazu ti oci u IMT-u jer daju dvije razlicite dimenzije zadnjih guma a jednu dimenziju prednjih Sami sebi u usta skacu.

Pokusaj u voznji na 577 ukljuciti prednji pogon i ne bi trebalo zujati nista, ako je to istina, svaka im cast, ali sta se desava kad se prednje gume potrose (a trose se brze od zadnjih) doci ce do KOCENJA prednjeg pogona a ova tvornicka razlika 3-4% taj problem rjesava...
 
[video=youtube_share;qze-ipLMh7I]http://youtu.be/qze-ipLMh7I[/video]
ovaj snimak je Bobo stavljao u JD temu, vidi se kad stisne neko dugme da se prednji tockovi vrte znatno brze od zadnjih, mozda je to i dobro resenje ali samo u blatu.

---------- Poruka napisana u 00:30 ---------- Prethodna poruka je at 00:27 ----------

[video=youtube_share;b2NarYJkqOs]http://youtu.be/b2NarYJkqOs[/video]

ovaj ni nema prednju vucu pa nema brige da li mu dimenzija odstupa 1 ili 5%
 
Nazad
Vrh