Trimeri

Auu Dejane kakva ergela! VIdim i Jona i Eho, i kratke šumarke, stare Husqve, mašine za ljevake, svega! Svaka čast, ovo nisam vidio.
Bogme je taj plac izašao baš povoljno, 500 eura za 1000 m2? U Krajini se može naći po te pare, ali baš u zabačenim ruralnim krajevima, čim si prišao nekom naselju ili većem mjestu, drastično je skuplje.
Kod nas nema šanse naći tu cijenu tako blizu asfalta i struje, još vidim da je u blizini prilično naseljeno i da je novogradnja, vjerujem da ćeš uz malo strpljenja taj novac višestruko oploditi, pa nek je sa srećom!
 
Auu Dejane kakva ergela! VIdim i Jona i Eho, i kratke šumarke, stare Husqve, mašine za ljevake, svega! Svaka čast, ovo nisam vidio.
Bogme je taj plac izašao baš povoljno, 500 eura za 1000 m2? U Krajini se može naći po te pare, ali baš u zabačenim ruralnim krajevima, čim si prišao nekom naselju ili većem mjestu, drastično je skuplje.
Kod nas nema šanse naći tu cijenu tako blizu asfalta i struje, još vidim da je u blizini prilično naseljeno i da je novogradnja, vjerujem da ćeš uz malo strpljenja taj novac višestruko oploditi, pa nek je sa srećom!
Nema Echa...2 Jonsera, 2 Huske, 2 STIHL-a i 1 Oleo-Mac
 
"Čeko jel sav taj trimer tvoj? Moj! Pa šta! "
Znam da su njegovi, a i koristi ih čovek sve istovremenom. Ipak je Deki dugogodišnji profesionalac. Šta je njem da kosi sa samo jednim trimerom u ruci ko mi obični smrtnici. :)
Šalim se malo naravno. I mene zanima koliko trimera ponese kada ide da kosi (ako radi sam) negde gde zna da će biti potrebe i za kanapom i za cirkularom?
 
Nije to tako cudno posebno ko se time bavi,gledas da ti bude sto jednostavnije za koriscenje:)
Nesto kao vise komada brusilica,pa uzimas koja ti treba u datom trenutku...umesto da menjas kamenje za secu,brusenje,cetke,flap disc-ove...
 
Ma dobro ja sam namjerno isao na omjer da je 10x jeftinija dobra brusilica od pravog trimera :) Tipa malena plava heavy duty Bošica je 100 eura, ali moraš naravno imati i veću, to ti je odmah 150-200 da valja za pravog posla.
 
Makita GA5030 je 6-7000 nova. Imam dva komada. Za mene najoptimalnija mašina.
Jača mi netreba, a lagana i okretna.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Imam istu od 2019. Za moje potrebe odlična. Pre mesec dana sam je otvarao da pogledam stanje zupčanika i da izduvam prašinu. Stanje je kao da nije radila - perfektno!
 
To je dobra praksa...i izduvavanje prasine a i kad kupimo polovnu pre svega ostalog otvorim da vidim stanje - koliko masti u glavi ima...srecom i kad nema zupcanici skoro suvi nikad do sad nisu bili osteceni.
 
Malo sam bio radoznao pa sam odlučio uzeti xce2700, malo ga isprobati i koristiti naravno dok je u garanciji.
Prvi utisci nakon 3,5 sata kombinovanog terena su veoma pozitivni, ni blizu težak koliko se kuka, da se uštimati za precizan rad na brdovitom (mada bih volio da je kraći), snage za sada ne fali, ali ni potrošnje. Za vikend nastavak druženja pa neka veća recenzija, da budući kupci znaju šta očekuju, da ne gataju kao ja.
 
Zdravo drugari, hteo bih da kupim trimer pa me interesuje vaša preporuka.
Površina za košenje 3-4 ara deteline, oko 12 ari niže trave, nešto šiblja i mladica ne širih od jednog palca.
E sad, hteo bih trimer i opremu koja bi mi omogućila da kosim i pravim kakve takve otkose da bude lepo složena, šta mi je potrebno od opreme za takvo košenje?
Od mašina nisam baš za jeftine kineske jer se bojim kvarova a ja baš nisam vešt pa bi me interesovali vaši predlozi za neke malo bolje kineze ili Stihl i Husqvarna. Koji bi modeli po vama bili dovoljni.
Ono što bih voleo je da trimer ima pogon preko kardana, čuo sam da je to bolja opcija.....
 
Zdravo drugari, hteo bih da kupim trimer pa me interesuje vaša preporuka.
Površina za košenje 3-4 ara deteline, oko 12 ari niže trave, nešto šiblja i mladica ne širih od jednog palca.
E sad, hteo bih trimer i opremu koja bi mi omogućila da kosim i pravim kakve takve otkose da bude lepo složena, šta mi je potrebno od opreme za takvo košenje?
Od mašina nisam baš za jeftine kineske jer se bojim kvarova a ja baš nisam vešt pa bi me interesovali vaši predlozi za neke malo bolje kineze ili Stihl i Husqvarna. Koji bi modeli po vama bili dovoljni.
Ono što bih voleo je da trimer ima pogon preko kardana, čuo sam da je to bolja opcija.....
Mislim da ima Husqvarna na akciji, pogledaj njihov sajt.
 
Da li još uvek imaju subvencije za trimere, za one koji imaju prijavljen voćnjak ili povrtnjak, zna li neko, hvala.
 
Mislim da ima Husqvarna na akciji, pogledaj njihov sajt.
Hvala, gledao sam njihov sajt ali ono pto mene zanima je koji konkretan model je dovoljan za pomenute biljke. Nekako mi je za oko zapao 333r markII, 525rx koji imaju istu snagu od 1kw ali je 525 skuplji za 20000. Sledeća dilema je između 525 i 531 jer je cena skoro ista ali je 531 snage 1.2kw. koji bi najviše odgovarao mojoj nameni?
Isto tako kod stihla: fs55 vs fs120 vs fs235.....i od svih koji je najbolja kupovina u mom slučaju.
 
Hvala, gledao sam njihov sajt ali ono pto mene zanima je koji konkretan model je dovoljan za pomenute biljke. Nekako mi je za oko zapao 333r markII, 525rx koji imaju istu snagu od 1kw ali je 525 skuplji za 20000. Sledeća dilema je između 525 i 531 jer je cena skoro ista ali je 531 snage 1.2kw. koji bi najviše odgovarao mojoj nameni?
Isto tako kod stihla: fs55 vs fs120 vs fs235.....i od svih koji je najbolja kupovina u mom slučaju.
Ja ima Hus 531 i prezadovljan sam, kosim i nisku i visoku travu i to ozbiljnije površine od onih koje ti planiraš da kosiš. Prednost Sila i Huske je što kad ih upališ ne moraju da odmaraju dok je kod kineza to upitno.
Ukoliko kupuješ trimer samo za gore navedene potrebe ja bih se odlučio za neki Vilager, duplo je jeftinije, a ima potrebnu snagu za te potrebe.
 
Nazad
Vrh