Trimeri

Pohvale za zaštitne naočare.... ja koristim uvek duge rukave. Planiram i šlem i vizir....
 
Potrebna mi je benzinska motorna kosa za travu.
Kao amateru koji ce je sezonski koristiti desetak puta godisnje (plac 10 ari sa nesto korova, kupine) potreban mi je model do 250e koji je pouzdan, i najvaznije lagan i lak za koriscenje.
Model kojim se lako vlada u radu, da nije mnogo tezak i da nema velike vibracije.

Sta biste preporucili?
 
Poslednja izmena:
Nezahvalan je ovo posao, ali evo da probam:

STIHL FS 55
Husqvarna 128R
Oleo Mac Sparta 25

Mislim da ova tri ispunjavaju sve tvoje uslove.
 
VectraBG , samo obratite pažnju gde je najbliži servis tako da bi to moglo da utiče na odluku.

Kolega Zombie dešavalo mi se da prilikom košenja odleti komadić ili trave ili zemlje i tresne po naočarima a i po licu a dešavalo mi se i da se komadić stabljike zabije u kožu. Zato nosim duge rukave a imam u planu da kupim zaštitnu vizir i šlem... pa nek se komšije i ostali smeju do mile volje.
 
Šljem je dobar ako se radi oko voća/drveća jer se mnogo puta čukne glavom o neku granu, ali uglavnom za trimer nije neophodan. Što se ostalog tiče, saglasan sam 100%. Nakon košenja uvijek mrežica na viziru bude isčukana i iskrivljena od kamenčića i grančica, a naočare zalijepljene prašinom i sitnim komadićima zeleniša.

Ne kažu džaba da trimer spada u robijaške alate, ali šta da se radi. Ko ima malo više vremena planira da radi kad je hladnije, a kad se mora i po vrućini obuci se kako treba i topi naslage masnoće. :osmeh:
 
Molim iskusnije clanove za neke osnovne savete pocetnicima u koriscenju motornih kosa kao na primer:

1) Koju vrstu/proizvodjaca reznog konca koristiti?
2) Dobar dupli oprtac?
3) Koju vrstu nozeva? Po specifikaciji proizvodjaca?
4) Gde kupovati potrosni materijal?

I sve ostalo sto smatrate znacajnim u pocetnom radu. Hvala.
 
Posto nisam mogao da podesim kako treba gorivo(a u blizini nemam nijednog servisera), a i pumpica nesto nije htela da povuce gorivo resio sam da narucim nov karburator da se ne maltretiram sa tim, a i nije bio skup, nekih 800 dinara. Danas sam skinuo stari karburator i na njegovo mesto sam stavio novi, nije bilo tesko da se zameni. Pumpica je iz nekoliko puta povukla gorivo. Povukao sam sauh i kurblao nekih 3-4 puta i motor se javio. Nakon toga sam vratio sauh i upalio trimer iz prvog puta. Ovih dana cu ga testirati posto sam za vikend na placu. Nadam se da sam resio problem malo trajnije.
 
Pojavio se novi problem. Trimer je danas lepo radio, sve dok nije poceo sam da daje gas. Pokusao sam da smanjim ler gas ali on je nastavio po svome i nece nikako da se smiri. Ne znam sta se tu desilo, ima li neko predstavu? Ovaj trimer je bas problematican, i poceo je ozbiljno da me izludjuje...
 
Taman se lepo zagrejao,znaci radi ali dodaje gas sam? Postoji sansa da karb opet nije uskladjen\ustelovan,ti si ga samo namontirao..ako radio neko vreme kako treba pa onda od jednom poceo da turira-uzmi pogledaj svecicu za svaki slucaj da nije bela\svetlo siva\.
 
Svecica je ovakva https://ibb.co/mSnCF8 . Nije bas nesto kako treba, nakon sto je ovo pocelo sa turiranjem, bas tesko ga upalim.

Covek od koga sam kupio karburator mi je rekao da proverim da negde slucajno ne vuce vazduh, ali nisam uspeo da pronadjem.
 
To bi ti isto pravilo taj problem,koliko se vidi na sliki i nije kako treba-stavio sam na 262 stranici tako nesto bi bilo okej...ovde insulator je previse beo,i trebalo bi da ima braon boju na krugu neki pokazivac mesavine.
 
Nikad meni nije bila svecica te boje, kao ti sto si postavio. Sa starim karburatorom je bela belkasta. Jos nesto sam sad primetio ispod trimera na podu. Pojavila se kao neka mrlja od ulja. Ovaj trimer je uzet pre godinu dana, nije puno radio, ali se generalno koliko vidim raspada.
 
zarkostanisic...u tvom kraju imas dva veoma dobra servisera..acu grujicica(valjevo,na putu za mionicu posle lukoilove pumpe levo gore...ulica stevana filipovica)..... bojan ostojic u maljevicima gore

inace pate te ili semerinzi ili odusak na cepu rezervoara.....odnesi kod jednog od njih dvoje i uradice ti bez problema,ako bude neki problem nek me nazovu...obojica su u guzvi pa cemo da urgiramo...

vektrabg

radio sam test pre nekih dve nedelje u vezi konca....ubedljivo se najbolje pokazao italijanski Siat twist konac...sve sisa i brije ispred sebe...kad preracunamo kvadrate objavicu koliko se pokosilo sa 10 koturicem

dobar uprtac je stihl profi.....e sad cena je paprika ali vredi
nozevi dali stihl dali husqvarna...doduse cekam rezultate za jedan nemacki after noz pa cemo videti...kopija stihl samo laksi malo

za potrosni materijal mozes preko mene sigurno ces proci jeftinije
 
Hvala. Moracu da probam da nije do cepa, posto imam jos jedan Villager pored ovog Strausa, samo mi trenutno nije pri ruci, mozda pasuje. Pa ako nije do toga onda cu ga nositi u servis. Ovako mi se ne isplati sam da pokusavam da popravim vise:).
 
Poslednja izmena:
Pregledao sam stranicu 262 tvog posta nema. Pozdrav
To bi ti isto pravilo taj problem,koliko se vidi na sliki i nije kako treba-stavio sam na 262 stranici tako nesto bi bilo okej...ovde insulator je previse beo,i trebalo bi da ima braon boju na krugu neki pokazivac mesavine.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh