Trimeri

Mi koji nismo upućeni u te izraze brkamo snagu sa obrtnim momentom. Kad kažemo snaga mislimo da je nešto jače ili slabije. Ako u tom kontekstu posmatramo prenos koji smanjuje broj okretaja dobijemo veću snagu ili da kažem laički, ne možemo ga zaustaviti koliko je jako, na izlazu. Kažeš da je pojačan obrti moment, a ne snaga, i da to nije ono što nam prodaju pod snagu već da lažiraju podatke o snazi?
 
Postovane kolege forumasi,

Molio bih Vas za jedan savet, dvoumim se izmedju ova dva trimera (Husqvarna 128r i Stihl FS 55), koji kupiti. Uporedjujuci ih (oba su na sajli), Husq. je malko jaca za 0,1KS, te ima i malko vise opreme, cena maltene ista, obzirom da Stihl ne daje glavu sa silkom i sl. Procitao sam celu temu "Trimeri", i vidim da se dosta pojavljuje Stihl FS 55, te je neko imao problema, neko ga pak hvali, dok za Husqvarnu 128r ima jako malo (gotovo nista) reci. Interesuje me 128r da li je neko ima, kako se pokazala da li njenih 1,1KS, su zadovoljavajuci. Elem, imam vocnjak oko 15 ari + dvoriste 5 ari u selu, okolina Blaca. Unapred hvala na odgovorima...
 
Nemanjaelite@
Za te pare kupi neki trimer sa kardanom,a sajlu zaobidji..Ako si procitao temu,mogao si da procenis kvalitet po slikama koje su sa terena..A ako bas moras da biras,uzmi husqvarnu jer stihl godinama ima tu "prolecnu akciju" za fs 55 ,kao na snizenju,a ovamo moras da kupis sa tim "snizenjem" glavu sa silkom...Trimer bez glave sa silkom?!Testera bez maca i lanca,nov auto bez tockova....Mislim stvarno...Plus na kutiji pise made in Cina..
 
Da, piše da je proizveden u Kini ali i piše da je kontrolisana proizvodnja ako hoćemo da budemo precizni.
 
Postovane kolege forumasi,

Molio bih Vas za jedan savet, dvoumim se izmedju ova dva trimera (Husqvarna 128r i Stihl FS 55), koji kupiti. Uporedjujuci ih (oba su na sajli), Husq. je malko jaca za 0,1KS, te ima i malko vise opreme, cena maltene ista, obzirom da Stihl ne daje glavu sa silkom i sl. Procitao sam celu temu "Trimeri", i vidim da se dosta pojavljuje Stihl FS 55, te je neko imao problema, neko ga pak hvali, dok za Husqvarnu 128r ima jako malo (gotovo nista) reci. Interesuje me 128r da li je neko ima, kako se pokazala da li njenih 1,1KS, su zadovoljavajuci. Elem, imam vocnjak oko 15 ari + dvoriste 5 ari u selu, okolina Blaca. Unapred hvala na odgovorima...
Ja sam prošle godine bio u sl dilemi i kupio oleo mac 250t, imaš prodavca i servis u Blacu.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Hvala, ljudi! Onda cu morati da se malo "nategnem", i uzmem Husqvarnu 525RX. Ona je sa kardanom i 1,4KS, te i spada u profesionalne...
 
Meni je dobar za 10ak ari koje kosim i ne mota se trava kao na starom einhellu, još kad kupim neku bolju strunu.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Postovane kolege forumasi,

Molio bih Vas za jedan savet, dvoumim se izmedju ova dva trimera (Husqvarna 128r i Stihl FS 55), koji kupiti. Uporedjujuci ih (oba su na sajli), Husq. je malko jaca za 0,1KS, te ima i malko vise opreme, cena maltene ista, obzirom da Stihl ne daje glavu sa silkom i sl. Procitao sam celu temu "Trimeri", i vidim da se dosta pojavljuje Stihl FS 55, te je neko imao problema, neko ga pak hvali, dok za Husqvarnu 128r ima jako malo (gotovo nista) reci. Interesuje me 128r da li je neko ima, kako se pokazala da li njenih 1,1KS, su zadovoljavajuci. Elem, imam vocnjak oko 15 ari + dvoriste 5 ari u selu, okolina Blaca. Unapred hvala na odgovorima...

Ja imam Stihl FS 55 i mogu ti reći da vredi svaki dinar. Održavam njime oko 30 ara. Cele godine sam ga mučio ponekad i 5,6 sati dnevno, pauza samo kad dopunjujem rezervoar. Nikad ni najmanji problem, sem u početku kad sam ga kupio oko paljenja, ali to je već bilo moje neznanje. On će ti završiti apsolutno svaki korov. Iseći će on i neke drvenaste izdanke, ali to ne preporučujem. Stihl FS 55 je isključivo trimer za travu i ako ti treba za tu namenu, ja preporučujem. Još jedna bitna stavka kojom sam se vodio prilikom kupovine je njegova težina, svega 5kg, skoro pa se i ne oseća :D Veoma mali potrošač... :ppozdrav:
 
Meni je dobar za 10ak ari koje kosim i ne mota se trava kao na starom einhellu, još kad kupim neku bolju strunu.

Sent from my x600 using Tapatalk
Milanche pitam jer mozda se odlucim da posle BC900 uzmem Oleo Mac jer i ja imam 15 ari. Ako mozes malo napisi kakva su iskustva sa T250 jer ipak to moze pojasniti onaj ko sa njim funkcionise. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Potpisujem post člana DreamOn Stihl fs 55 mali potrošač rezervoar puni limenka od kokakole:) Što se tiče paljena mašine -hladnog starta ako nije radio duže vreme nadrukati pumpicu 6-7 puta postaviti polugu gasa u na maximum i dati saug polovično ili do kraja .Kada upali vratiti saug i razbokirati gas . Meni se taj sistem najbolje pokazao.Savet kada ostane malo goriva u rezervoar ugasi mašinu i napuni da ne povuče vazduh posle treba vise vuci kanap dok upali
 
Ja sam imao problema da upalim Stihl fs 55 posle zimske pauze. Kolega koji je pisao da povremeno povuče kanap par puta u toku meseca kad mašina ne radi je u pravu. Jedva sam mogao da povučem kanap kao da je mehanizam zarđao. I imao sam poteškoća da startujem mašinu. Sledeće zime ću jednom mesečno da povučem kanap par puta a možda se organizjem i da ga jednom mesečno upalim.
Još nisam startovao motorne pumpe pa i tu očekujem poteškoća.
 
Oleomac250 nije imao takvih problema, ovo mu je prva zima.
@stvarni
ne znam šta da ti kažem, lično mogu da ga uporedim samo sa Einhelom od kojeg je bolji.
Ne znam kako se ponašaju jače mašine, možda da je malko jači, ali to je već druga kategorija i bar 10 000 više.
Dobija se uprtač, nož i glava sa strunom, uprtač ne ide na oba ramena, ali služi.
Sad vidim na sajtu distributera da ima kojekakvih još nastavaka, možda uzmem pauk glavu, ali ima i testerica za visoke grane...
 
Oleomac250 nije imao takvih problema, ovo mu je prva zima.
@stvarni
ne znam šta da ti kažem, lično mogu da ga uporedim samo sa Einhelom od kojeg je bolji.
Ne znam kako se ponašaju jače mašine, možda da je malko jači, ali to je već druga kategorija i bar 10 000 više.
Dobija se uprtač, nož i glava sa strunom, uprtač ne ide na oba ramena, ali služi.
Sad vidim na sajtu distributera da ima kojekakvih još nastavaka, možda uzmem pauk glavu, ali ima i testerica za visoke grane...
Direktno pitanje je li po tebi bolji od Vilagera BC900.pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Hvala na odgovorima. U medjuvremenu sam naisao na jednu polovnu Husqvarnu 335 R, donesenna iz Nemacke spolja vidno ocuvana, pali obavezno na prvu, a cena joj je 250 eura. Sta mislite, da li je to ok, za te pare!? Nesto i nema podataka na netu o njoj, a i video snimci su oskudni!?
 
Kakav je učinak pauk glave na košenje?
Da li se isplati investicija, mogu se iskoristiti parčići strune koji preostanu od klasične.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Meni ne funkcionise i parcici ispadaju iz lezista..Stavio sam upreden silk od 3 mm i opet ispada..Sa cetiri silka stane u travi,a sa dva nekako kosi ali mora gas do kraja..Totalni promasaj i bacenih 400 din..Imas i alunimijunsku glavu (proizvodjac roto lanca) ali nisam rizikovao za 1 800 din..
 
Nazad
Vrh