Tricikal (Tritikale) Opšta tema

Odg: Tritikale

Ja ga sejao jesenas prvi put, 250 kg na lanac i po (malo puno) đubren sa 150 kg DAP i 200 kg AN sredinom marta za sada stoji odlično klas mu je duplo veći nego pšenični!! rezultati posle kosidbe ,dobija polako zlatnu boju.
 
Odg: Tritikale

talianu je napisao(la):
Ja ga sejao jesenas prvi put, 250 kg na lanac i po (malo puno) đubren sa 150 kg DAP i 200 kg AN sredinom marta za sada stoji odlično klas mu je duplo veći nego pšenični!! rezultati posle kosidbe ,dobija polako zlatnu boju.
160 kg po k.j najbolja količina semena
 
Odg: Tritikale

ja redovno sejem po 1-2H tritikala...prosle godine je rodio 6t/H ...ali je zemlja prilicno bila dobra...izvucen stajnjak + vestacko djubre...vrlo isplativa kultura...posejes najesen,naleto bacis djubre i ne ulazis u njivu do zetve...nema prskanja nema bolesti nista (bar u mom slucaju)...odlican je za sve zivotinje..moze da se daje u zrnu a moze i da se melje...
 
prvi put sam posejao jesenas oko 10 oktobra 0.4ha tritikale.to je malo manje od 1jutro. koliko da mu bacim gjubre na prolet.i kada je optimalno vreme bacacu rucno ne so traktor.dali sve odjednom da bacim ili uz 2 puta? i kakvo gjubre da bacim u koja kolicina?ja planiram da bacim urea.
ajmo vi sto sejete tritikale ocekujem malo pomos od vas.
 
Vlatao ali ostao nizak

21931c6.jpg
 
pa to i ja kazem jer mi svake godine polegne tako mi je manji urod nego da nisam dao gnojivo. jedino sto meni treba i slame.
 
Danas zavrsena zetva tritikala,prinos po meni razocaravajuci,ocekivao sam mnogo vise,zrno jeste kvalitetno i ima ga dosta ali malo kg.
 
Mi smo u petak vrsili jednoj musteriji tritikal,na 1 i 1/4kj imao je preko 4000kg.
Od djubreta je koristio samo san i to 100kg na tu povrsinu,a seme mu je vec od ko zna od kada.
 



ovo je moj tritikal sejan iskljucivo za potrebe moje stoke na 0.25 lanca imao sam oko 8 metara tritikala baceno vestacko na jesen npk a proletos bacena urea a potroseno je jesenas oko 40 kg semena.. Svoje seme koristom najvise 3 godine..
 
mali paor ovo je moj tritikal sejan iskljucivo za potrebe moje stoke na 0.25 lanca imao sam oko 8 metara tritikala baceno vestacko na jesen npk a proletos bacena urea a potroseno je jesenas oko 40 kg semena.. Svoje seme koristom najvise 3 godine..[/QUOTE je napisao(la):
To je po kj/kg koliko?
 
Nazad
Vrh