Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Pa mi smo više Afrička država pa imamo i takve cijene .:osmeh: al eto treba biti optimističan , op, op opa dolazi Evropa !

[video]https://youtu.be/UUYzTr5OmKk[/video]
 
Poslednja izmena:
Kod mene se vratila cena na 15,6 tel kel
Moracu uskor da resavak kukuruz iz podng skladista, jer je uskladisten sa 17-19% vlage, nece to moci jos dugo da stoji!
Ja sad kao vecina u selu kad krune kukuruz, ne krune oni zbog para nego im trebaju sapurine :haha:

I kod nas isto krune zbog tuluza,cak mnogi kao zaborave da imaju jos neki ambar na drugom kraju sela... 14.70 tel-kel agromilenijum
 
U Meteor Komercu sam cuo od coveka koji radi kao uzorkivac(vlaga,lom,defekt)da ce cena kod njih biti maksimalna krajem aprila i do polovine maja, a sad je 15din sa lagera po jus kvalitetu
 
Pa nije to drzavna tajna pa da se ne zna ocel gore ili dole a videcemo oce li skociti do polovine maja...tako ste pricali i za zito pa je ove godine dostigla maksimalnu cenu od 20 i koji dinar
 
Ne zna se hoce li cena gore ili dole, to sa cenom je cista lutrija, mi se nadamo da ce biti skuplji sto prolece vise odmice, tako I jeste uglavnom, ali bilo je I da nije tako, I prosle I pretrosle godine. Ja jos uvek najveci deo svog kukuruza nisa prodao...., a planiram u aprilu I u maju.
 
Oću da kažem samo da se to nemože znati , sa takvim skokom koji nama malima nebi bio zanemarljiv , a koji bi se zasigurno znao , neko bi lako mogao da uzme velike pare , banke ako niko drugi , ali nema od toga ništa , lutrija je to .
 
moze da se zna kada je najbolja cena! Samo treba znati sta da pratis. Unazad deset godina prodajem kukuruz po najvisij ceni ustvari od kada je kostic kupio poljoprivredni kombinat elan izbiste. Kukuruz je uvek najskuplji od polovine maja do kraja juna odnosno dok ne pocne zetva jecma i zita kada pocinje i pad kukuruza. A najveca cena je kada kostic pocne masovno da izvlaci kukuruz i svojih silosa u izbistu. Unazad desetaak godina samo dve godine su omanule kada smo za suncokret dobili 55 din pricalo se da ce kukuruz na prolece biti 40 ja nisam progutao tu zvaku i prodao sve odmah u zetvi cini mi se 19.50 u RR. I mislim da je u pitanju 2008 kada je kukuruz najskuplji bio u avgustu zbog susne godine,te godine nisam uhvatio najbolju cenu.
Ipricacu vam jednu pricu koja je pomalo smesna ali je stvarno tako bilo:

Nemogu da vam kazem tacno koja je godina bila ali mislim da je to bilo 2006.Dolazi mi lik u dvoriste i pitame dali ga ja poznajem, ja se oceko .tada sam bio jos momak i pocnem da vrtim film u nazad sta sam uradio, ljudi mi nepoznati" nema pojma"kazem ja"." A ja tebe dobro poznajem" ja se pretvorio u kocku leda!
pocine on pricu:
Pre dve godine ja prolazim ovudakolima ti krunis kukuruz ja stanem i pitam te sto krunis ti kazez kukuruz ide dola.ja i sin nastavljamo dalje i smejemo ti se kukuruz u zaletu a ova budala kruni dobro se secam pio je petak. u toku sledece nedelje kukuruz krene da pada jedva sam ga prodao. Prosle godine ja opet prolazim slucajno sa sinom ti opet krunis kukuruz ja te opet pitam zasto krunis ti mi opet kazes ide dole opet bio petak raspravljm sa sinom sta da radimo mi,odlucimo da ne krunimo i naravno zeznemo se, jedva ga prodamo u septembru mesecu po jako maloj ceni.
I sada smo dosli da te pitamo zasto ne krunis sta ti znas a mi neznamo platicemo ti za informaciju.Meni lakne i pocnem da se smejem ispricam im ovo za kostica i elan i kazem im da nezam sta da rade.Gospodin ozbiljno me pogleda i kaze dobro aj nam reci sta da radimo sutra: da idem da spartam kukuruz ili da krunim kukuruz?
rekoh mu: idi danas spartaj a kruni od nedelje i ja cu da krunim sledece nedelje. Te godine smo dobili 50 para manje od najvise cene. Mesec dana kasnije navratio je doneo neko pice i od onda svake godine svrati da pita kada cu da krunim.
ILI SAMO IMAM SRECE VISE NEGO PAMETI!
 
Ja bih reko da je ponajviše do "ILI SAMO IMAM SRECE VISE NEGO PAMETI!" :haha:, to je bila 2008 godina, kada je cana padala sa 16 na 8 din.
Tu teoriju što si izneo, da je u najčešće, najveća cena pred žetvu, u potpunosti stoji, mada tu nema pravila. Ako nebi bilo skokova i padova cene, nebi pojedina gospoda mogla da ekstra profitira na špekulacijama. . .
 
Nazad
Vrh