Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Znaci na danasnji dan 13.11.2014 definitivno smo dotakli dno dna...najniza cena kukuruza u svetu...ovde je umetnost ostati normalan

16peub.jpg
 
I kod nas je JUS 13din.u agroradicevic ali kada sam otisao na obracun kada se nisam slogirao na JUS kvalitet su mi odbili jos 9% na susenje???? sreca pa direktor im nije bio tamo inace bi upamtio dan kada sam mu ja usao u firmu majku li im lopovsku bagra jedna!Ali ima dana vise nego kobasica srescemo sa nas dva kad-tad sto bi rekli"CERACEMO SE MI JOS"!::jako_besan::
 
I kod nas je JUS 13din.u agroradicevic ali kada sam otisao na obracun kada se nisam slogirao na JUS kvalitet su mi odbili jos 9% na susenje???? sreca pa direktor im nije bio tamo inace bi upamtio dan kada sam mu ja usao u firmu majku li im lopovsku bagra jedna!Ali ima dana vise nego kobasica srescemo sa nas dva kad-tad sto bi rekli"CERACEMO SE MI JOS"!::jako_besan::

Tomo, tako je kod svih otkupljivača, posebno se skida vlaga do jus vlage, a dodatno još i sušenje od vlage sa kojom si doneo kukuruz na jus vlagu (na stranu sad što oni to uglavnom i ne suše već samo eleviraju, odnosno lova koju uzmu na sušenje im bude ekstra profit, al' ne možeš im ništa). Npr. kod "Uljarice Bačka" su meni na vlagu od 18.3% skinuli 5% na svođenje na jus vlagu (i to nije prosto oduzimanje do jus vlage, već imaju neku formulu po kojoj računaju to skidanje), i dodatnih 12.2% za troškove sušenja sa te 18.3% vlage na jus vlagu. Dakle samo zbog vlage su mi skinuli 17.2%, a još dodatno ide kvar, kalo i rastur, ulaz, troškovi laboratorije i sl. ...
 
Kolege da li je neko predavao kukuruz u Zito Backu?kakva su iskustva?
Juce ja predo jednu turu i vise necu dok su im ovakvi uslovi... Kada sve odbiju sto se odbiti moze,nisu mi skinuli primesu lom i defekt zrna jer ga nije bilo,kosta me 10.27din kukuruz sa 18.4 vlage. Otprilike isto tako i ZZ Salas obracunava,sto sam pisao pre par stranica ali nisam stigao da napisem cifre kao sto cu sada. Kukuruz sa istom vlagom od 18.5 u Agrocornu istog dana je kostao 10.90din. Danas sam u Gebi-u gledao tabelu i za vlagu od 18 do 19 bi dobio 10.88din. Ne znam koliko bih dobio u Glenkoru ali tamo ni ne mogu da idem jer mi je suvise daleko,pa ce mi kombajn stajati. Ova ostala otkupna mesta su mi u krugu maks.10km od njive tako da mogu da biram gde cu predati. Ah,da tu je i Su-agra,samo sto oni cesto ne primaju pa nisam bio kod njih vec duze vreme i ne znam koji im je sad cenovnik aktuelan. Sve u svemu Zito Backa i Salas,po meni,losi uslovi.....
 
Nazad
Vrh