Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
miki ovde su pametne glave rekle onoj stvari i kukuruzu nije za verovati.
 
Sve je to lepo dali ce neko da im proda za taj novac,inace gledam nemacku berzu 182,67€=21,179rsd aktuelna cena ,na odnosu na proslu nedelju rast blagi
  • Erzeugerpreise Körnermais

Erzeugerpreise für die Woche bis: 13. July 2014
[TABLE="width: 0"]
[TR="class: head"]
[TH][/TH]
[TH]Produkt[/TH]
[TH]Aktuell (EUR/t)[/TH]
[TH]Vorwoche (EUR/t)[/TH]
[TH]Veränderung (EUR/t)[/TH]
[TH]Veränderung (%)[/TH]
[TH]Trend[/TH]
[/TR]
[TR="class: row"]
[TD]Bundesgebiet[/TD]
[TD]Körnermais[/TD]
[TD]182,67 EUR/t[/TD]
[TD]176,57 EUR/t[/TD]
[TD]6,10 EUR/t[/TD]
[TD]3,34 %[/TD]
[TD]
trend+.gif
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]









 
Boki,naravno da nisam prodao..Kao sto rekoh vec,uzeo malo godisnji da pomognem matorcima,bas sam ubo kad treba..Juce okrunili 8.5-9 tona za trosenje i videli da je cena 16.9 sinoc..Umalo da nastavimo krunjenje danas,srecom sam video cenu..
 
Kad smo neki od nas , kao sloba i sl , pominjali da se prodaje da će pasti cijena , svi pominju avgust . Kakve veze ima avgust sa cijenom ta su vremena prošla . Lično sam mislio dosta ranije da će pasti cijena dosta se i držala . S....ani smo .
 
Kad su mi pre neki dan legle pare za umatičena grla, pitao sam drugara koji dovozi kukuruz iz Vojvodine, po kojoj ceni bi mi dostavio 10-ak tona, rekao mi je doslovce: kupi evre i čekaj, cena će otići u k...c. Mislio sam da me zavlači i da mu nisam interesantan sa tom količinom.
 
Koliko vidim da situacija na njivama obecava dobar rod kukuruza, 90% biljaka nosi po dva klipa.Sasvim je jasno da ce cena onda ici dole, mislim da se treba sto pre otarasiti starog kukuruza.
 
Nazad
Vrh