Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,9%

  • Ukupno glasača
    333
Je li moze neko da mi kaza koliko je ostalo jos do kraja berbe, koliko procenata je skinuto

Kod nas na severu jedva se nadje koja parcela.Skinuto sigurno preko 90%.
Zato i Gebi dize cenu, jer nema vise odakle da se kupi.Juce podigli cenu na 27.20+pdv.
 
Kod nas u Fotos-u stao otkup do sutra,pada cena a ljudi natovareni cekaju do ujutru! Za ostala mesta ne znam,ovo mi rece covek kom sam trebao ujutru da berem,sad nema prikolice a ja moje pozajmio tastu koji isto tamo predaje i isto ceka do ujutru!Napravili zavrzlamu na brzaka...
 
Zmajevo i Kucura Prelevic ne placaju vec samo lager cena 27.5 din,a dobru foru smislili za lager samo do 1.Maja...zovem gazdu juce i pitam ga odakle sad samo do 1 Maja lager kaze mora cistiti zbog psenice,rekoh mu it o bas mesec dva do najjacih cena kukuruza...on cuti...i kad sam mu rekao znas kad ces opet dobiti na lager ovako nije dogovoreno kaze aj videcemo da se nesto iskombinuje...bezobrazluku nikad kraja
 
Kod nas 28 din,nikom ne pada na pamet da spusta cenu:ppozdrav:.Jutros pala lepa kisa 14 l/m2 pa stali sa kombajniranjem.
 
Pa logicno je da kod nas danas pada cena kukuruza, kao i da od ponedeljka nastavi pad, jer ipak je u svetu danas skocila cena samo nekih sitnih 5%. Ti skokovi od 5% su normalna pojava i cist su signal da ce da dodje do potpunog sloma trzista kukuruza i da ce se kukuruz deliti za dzabe, posto su USA rezerve nikad vece posto je rod podbacio nekih 12%, a u Rusiji i Ukrajini je rod podbacio sitnih 25%.

Samo nam je teska ironija ostala u besmislu svakojakih budalastina.
 
[h=2]24. 09. do 28. 09. 2012.[/h] [TABLE="class: tabla"]
[TR="class: lite"]
[TH]Finansijski[/TH]
[TD] 27.949.000,00 din
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: mild"]
[TH]Količinski[/TH]
[TD] 825 tone
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
[TH]Kukuruz[/TH]
[TD] 28,85 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif

[/TD]
[/TR]
[TR="class: mild"]
[TH]Pšenica[/TH]
[TD] 30,24 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
up.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
[TH]Semenska pšenica[/TH]
[TD] 43,20 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
eq.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
[TH]Soja[/TH]
[TD] 72,54 din/kg*

[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Evo i na berzi pao a psenica skocila:sta:.
 
Kod nas je otkupljivac koji je prosle godine otkupio oko 1000 vagona, sad to jest do sad otkupio za ovu godinu ni 200 vagona.
Nas atar je skoro "cist" od kukuruza. Mislite da ce cena za mesec dana biti ispod 30 din ?
 
Zmajevo i Kucura Prelevic ne placaju vec samo lager cena 27.5 din,a dobru foru smislili za lager samo do 1.Maja...zovem gazdu juce i pitam ga odakle sad samo do 1 Maja lager kaze mora cistiti zbog psenice,rekoh mu it o bas mesec dva do najjacih cena kukuruza...on cuti...i kad sam mu rekao znas kad ces opet dobiti na lager ovako nije dogovoreno kaze aj videcemo da se nesto iskombinuje...bezobrazluku nikad kraja

Ima par dana kako ne rade obracune,vec samo lager...kao odgovor zbog cega,kazu veliki priliv kukuruza, para nema za isplatu....
 
Ima par dana kako ne rade obracune,vec samo lager...kao odgovor zbog cega,kazu veliki priliv kukuruza, para nema za isplatu....

Lazu za priliv kukuruza,meni je rekao da su kupci utanjili sa parama..uzima na lager samo do 1 maja jer posle ocekuje zaradu krajem juna,jul i avgust cista i sigurna para
 
Nazad
Vrh