Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
ni kod mene u okrugu od 5km niko ni zrno ne daje valjda cemo izdrzati ovo cinculiranje ja posejao isprskao sad mi i ne zapinje da ga dam ni psenicu nisam prodao jes da je nemam mnogo ali ne dam!!! :
 
@Dolovac

Slazem se sa tobom, da to moze biti samo takticko obaranje, bas zato i pitam za arugumente, koju ce zvaku sada da prospu... Ne nameravam da prodajem, pre par dana sam fakturisao nesto da pokrijem deo prolecnih troskova, imam jos nesto da resim ali to je u maju


@Bojcetic

Ne jedim se druze, ali sam misljenja da ima sanse da prebaci tih 200 eura. Juzna hemisfera ima dobar podbacaj, a kako je ovo prolece krenulo mislim da i kod nas postoje preduslovi za podbacaj. Ljudi posejalil u hladnu zemlju, kukuruz nice po 15-20 dana, susa zestoka.No sve i da gresim 200 e/t je skroz OK.
 
Jucerasni pad cene je povukao i cenu danas na NS berzi, ali danas povratak cene na svetskim berzama. Nemoze cena da ide drasticno dole jer ga nema .
 
Nadam se da je tako, ali secas se prosle godine, kada ga isto nije bilo, pa je cena na kraju pala na 16-17 din i zadrzala se sve do berbe. Ja cekam 22 din, nadam se da ce ubrzo.
 
Iskreno se nadam da nisam u pravu , al čini mi si da se ova zabava sa cijenom kukuruza uskoro zadržava . Ovo kolko još nisam posijao pokušaću da prebacim na soju , a kajem se što sve nisam išao na soju. Pokušaću nešto da dogovorim odma prodaju ovogodišnjeg roda po 14e tolko sam ubjedjen .
Nadam se da nisam u pravu.
 
Nazad
Vrh