Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Да, иста прича и код нас и две цене - за оно што доносиш и за оно што ти стоји у силосу.
 
Пре десетак дана сам отишао до силоса, срео тамо Живицу и добио 17 динара за оно што је било код њих. Од тада ме због фрустрације никако није интересовало која је цена за те две варијанте - преломио сам и завршио са кукурузом.
 
Ja sam prodao zimus jednoj babi dva puta po tonu kukuruza u zrenjanin po 23 sa dzakiranjem i prevozom do kuce, u januaru po 18 vagon i po sto bilo na lager na silos. I ovih tri vagona od kuce planiram ovih dana, koliko cu dobiti videcemo, negde izmedju 16 i 17 mislim jer je suv....
 
prodao 500kg takodje po 17din od kuce

na otkupu sam dobio 16.40

ja se divim ljudima koji kupuju za te pare koje spominjete

a o ovim ljudim koji prodaju po duploj ceni nego sto je u prodaji tj otkupu smatram da su tajkuni u svom mestu tako reci i jedini i imaju kukuruz pa i mse moze srati po ceni tako reci i krasti ljude
 
Ta vrsta prodaje kukuruza u toj količini kod nas ne postoji. Prosto ne mogu da se setim kad sam prodao vreću kukuruza. Ima na par mesta u selu ali mislim da ide slabo. Ko su glavni kupci ako nije tajna?

Uglavnom su to kupci od 1 tone do 4-5.
Kukuruz dam u oglase.
A što se tiče kupaca, ima dosta i iz moje opštine, a ima i iz Novog Pazara, Sjenice, Kraljeva, Gornjeg Milanovca, Arandjelovca, Valjeva itd...

U početku je išao po 25 ali slabo. Najveća količina otišla po 22-23 dinara. Ali dzakirano na 25 kg.
 
prodao 500kg takodje po 17din od kuce

na otkupu sam dobio 16.40

ja se divim ljudima koji kupuju za te pare koje spominjete

a o ovim ljudim koji prodaju po duploj ceni nego sto je u prodaji tj otkupu smatram da su tajkuni u svom mestu tako reci i jedini i imaju kukuruz pa i mse moze srati po ceni tako reci i krasti ljude
Vala ne bi lule dzakirao za 17 din pa da ga je....m, za 16-17 ide u rinfuz na silos. Minimum minimuma je 20 din na dzakove....
 
Čujem juce na otkupnom mestu , da im jedan proizvodjac povlaci sa lagera svojih 100-tinak tona. Naplatice mu lager 5 %, a za ostalo je čovek našao kupca iz bosne po 21-22 valjda...
 
Nazad
Vrh