Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Naprostije receno odes potpises ugovor za odredjenu kolicinu koju mislis da prodas,i za tu cenu..znaci cena ti je ta zagatovana,moze da na berzi bude duplo visa il duplo manja nema veze ti dobijas tu cenu.Pare dobijas po isporucenoj robi, za razliku na zeleno gde pare dobijas unapred pre neg sto si isporucio robu,.
aaa uuu brate al si ka ti uprostio ,kao na vasaru ,samo jos da se sakaju .Ima tu i neke tablice ;vlaga ,necistoca i jos dosta toga .
Dusan bi mogao bolje to da objasni .
 
Dusane mozes li malo da objasnis kako izgleda ta terminska prodaja? To je kod vas ustaljeno a kod nas niko to i ne zna sta je i ne postoji takav nacin.

Terminska je kada dogovoris cenu sada, a oni ti plate ubrzo nakon isporuke robe, tj na jesen.
Na zeleno je kada uzmes novac sada odmah, a robu isprucis na jesen ili kada se vec dogovorite.
U svakom slucaju svi zadovoljni, ti imas sigurnog kupca i znas na cemu si, a oni imaju osigurane buduce zalihe robe...
A ako na jesen cena bude veca ili manja, nema nazad, nego se postuje sta je dogovoreno.
 
Da, tako je na zapadu, i to se mora poštovati, a kod nas ti može biti kao i sa ugovorom za repu, kada njima odgovara bude ispoštovan ugovor, a kada ne, nateraju te da potpišeš aneks na manju cenu...
 
Терминска лепо звучи ,дођеш понудиш,продаш и готово. Уствари има ту зезанције то је прави уговор, где они траже и твоју документацију и МЕНИЦА да се потпише. Треба читати и између редова.
 
Od dokumentacije, meni je trebala samo potvrda da je gazdinstvo u aktivnom statusu. Ovo kazem, jer se mi svi u lokalu poznajemo. Verovatno jeste tako kao sto kaze Mamara, menice, dokumentacija i sl, kada se radi o nepoznatim stranama.
 
Терминска лепо звучи ,дођеш понудиш,продаш и готово. Уствари има ту зезанције то је прави уговор, где они траже и твоју документацију и МЕНИЦА да се потпише. Треба читати и између редова.
Jednom sam to govno potpisivao u gebiju,e sad taj komad zelenkastog papira koliko to para naplaćuju ili koliko te košta kad to potpisuješ?
 
Od dokumentacije, meni je trebala samo potvrda da je gazdinstvo u aktivnom statusu. Ovo kazem, jer se mi svi u lokalu poznajemo. Verovatno jeste tako kao sto kaze Mamara, menice, dokumentacija i sl, kada se radi o nepoznatim stranama.
Aaaa, čim su oni tako lako potpisali bez garancija, znači da su već sigurni da će cena ići i preko toga :osmeh:
 
Koja je logika majke ti , zar nije po logici bas upravo suprotno od ovog sto si napisao?
Pa kada su ovakvi ugovori u pitanju, ti ako ne ispoštuješ oni te tuže (a i sude), tako da si naj... u svakom slučaju, a ako oni ne ispoštuju - NIKOM NIŠTA
A čim oni potpisuju ove ugovore, znači da im robe treba, a za cenu su odprilike sigurni da se nisu zaj... :ppozdrav:
 
Vidim ovde da mnogi pisu da su silosi prazni. A roda ce biti. I evo sad vec nude 17. Sta mislite koja ce cena biti ove godine? Da li ce preci 20? Naravno ako uzmete u obzir i rod kod nas i rod po celoj evropi.
 
Ako lako potpisuju bez garancija kako kazes to znaci da ako bi cijena bila veca mozes lako da ih izradis , po logici ako bi mislili ,oni, da ce cijena biti veca onda bas nebi potpisivali bez garancija. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh