Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Samo ako on ima lepog prometa u toj banci, već će mu banka naći model po kojem će dobiti kredit.
 
Pa nije svagdje 20% skuplje , kod nas je često i isto . Većinom ko više radi ide na zaduženje , ili jedan dio ili komplet , a nebi niko da odbije takvog kupca , sa druge strane treba i robe najesen inače će silosi biti prazni . U redu ako neidete na zaduženje , ali mislio sam da većini ipak radi tako . Ovo što se pominje na troškove sušenja , rastur , lager i slično , zar to nije isto za sve ? Kod nas ujesen ako je neka gužva , ograničen prijem ili velika ponuda ili slično prednost imaju oni koji razdužuju naravno.
 
Razdužuješ se po istoj ceni za pšenicu u vršidbi kao i kada prodajes\menjaš robu sa lagera u oktobru?


Ostale troškove sam pomenuo u smislu gde se sve gubi novac.
 
To nisam reko , pšenicu ni ne radim skoro , a recimo za kukuruz , njega nije tako lako lagerovati a sa druge strane ko zna kako će se cijena kretati , ko kaže da je uvjek kasnije skuplje.
 
Dobro, ja posmatram IDEALAN slučaj koji se nikada nije desio da se razdužuješ po 15dinara, a kasnije cena bude 18 - što je 20%.

Svako ima svoje viđenje situacije i šta je bolje, pa ne bih gnjavio dalje temu.
 
Danas nesto pokusao da izracunam al mi ne ide npr otkupljuju kukuruz ko donese sa kucnog lagera je 18din/kg bruto cena, dok je sa njihovog lagera 17din/kg.
E sad da li im je zarada kad odbijaju lom, vlagu ... ili im je lager posle velika obaveza i tu ne zarade pa plate "samo" 1din/kg vise za onog ko je kuci osusio i sacuvao kukuruz.
 
Čovek kupuje kukuruz sa isporukom do garaže, i već ima prodavca od kojeg kupuje :osmeh:.
Da neshvatite pogrešno, ne prodajem mu ja, već jedan naš drugi član.
 
Čovek kupuje kukuruz sa isporukom do garaže, i već ima prodavca od kojeg kupuje :osmeh:.
Da neshvatite pogrešno, ne prodajem mu ja, već jedan naš drugi član.
Bas tako.Franko garaza,ispred koje ceka duvaljka.:osmeh: Placanje ili kes,ili cak unapred.Stvar dogovora.Placam 30 para vise od lokalnog otkupljivaca,zbog naterivanja u uze dvoriste.:haha:
Ko je radio samnom,zna da je dogovor svetinja.Inace u poslednjih 10 dana me je zvalo bar njih desetak iz Pazove i Golubinaca,da mi nude kukuruz.To je los znak za prodavce.Ipak ovo je Srbija.Odavno smo rezimirali da je ovde sve moguce,da se sve moze okrenuti preko noci.Nada ipak umire poslednja.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh