Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Kukuruza je ove godine zasejano 250000 ha manje nego prosle,tako da...cena moze da dostigne cenu proslogodisnjeg,ne odmah,ali mozda vec u martu-aprilu,zato im je bolje da ga kupe po 15 ,nego da placaju 19-20,samo par mesci kasnije...
 
Nista ne mora da znaci!!! Onoliko koliko je manje posejano verovatno ce ovogodisnji prinosi nadoknaditi! Svi znamo da su proslogodisnji prinosi bili losi, u prevodu, ove godine ce skoro duplo veci biti!
A to znaci da ce biti vise tona kukuruza nego prosle godine, a sa tim i cena sledece godine vise nece dostici ovogodisnjih 20 din.
 
Uljarice backa nude 16 din u zeleno 10% para odmah ostalo po isporuci robe. Ponuda vazi sutra do podne...Rok isporuke 20 oktobar...e sada treba biti pametan...
 
Uljarice backa nude 16 din u zeleno 10% para odmah ostalo po isporuci robe. Ponuda vazi sutra do podne...Rok isporuke 20 oktobar...e sada treba biti pametan...
Bio i ja tamo danas na rucku,cilj im je izgleda ove sezone svima isti i ta cena od 16 je ok sasvim korektna pa sad treba biti pametan,pre mesec dana sam ja njima nudio kukuruz za tu cifru a sad mi se cini da cu ipak sacekati vrsidbu jer se pre svega bojim kakva ce biti vlaga
 
pa u tome i jeste kvaka ti ces dobiti 16 din ali za 14 vlage i onda kad u oktobru ostanu vece vlage pa krene deranje po novoj tablici ima da bude 13,5
 
Upravo to... Mene brinu i prinosi,jer mislim da nece bas toliko curiti koliko dobro izgladaju kukuruzi. Jedno kajanje nam ne gine.

16 din za jus kvalitet!
 
Pa govori da se orijentišu na neke berzanske cijene i pretpostavke , a ne na neke ugovore . Da se baziraju na ugovore onda bi rekli treba nam po 16 din i sutra i prekosutra što više sve dok ne kupe dovoljnu količinu , a ovako danas plaćamo 16 a za sutra vidjećemo kako će se dalje kretati . Sve u svemu nema baš neke logike , al ja bi reko da je i kod njih jaka konkurencija i da je ovo neka vrsta kocke sa jnihove strane .
 
Nazad
Vrh