Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
U cemu je razlika? Prirodno susen ima zutu boju, a u susari je kao blijed, od loma kukuruza. Kod mene u selu kod starih osoba vlada teorija da je kukuruz iz susare los, jer je kako oni umisljaju sebi iz njega sve izvadjeno za pivo...

Razlika je u tome što kad prođe kroz sušaru pokvaren kukuruz je teško primetiti pošto ga svog ofarba u belo, ko brašno, kod mene se čisti klip od komušine i izbaciva klip koji ima kvara na sebi (prođe nešto ali malo) dok kad se vrše na njivi to sve ide džumle, kod nas Mačvani i Užičani traže isključivo iz čardaka kukuruz (bez obzira na vlagu) iako je na silosu veštački jeftiniji, vidi šta kupuje.
 
Razlika je u tome što kad prođe kroz sušaru pokvaren kukuruz je teško primetiti pošto ga svog ofarba u belo, ko brašno, kod mene se čisti klip od komušine i izbaciva klip koji ima kvara na sebi (prođe nešto ali malo) dok kad se vrše na njivi to sve ide džumle, kod nas Mačvani i Užičani traže isključivo iz čardaka kukuruz (bez obzira na vlagu) iako je na silosu veštački jeftiniji, vidi šta kupuje.
Manje mesaone ili gazdinstava izbegavaju da kupuju kukuruz koji je jesenas krunjen pa skladisten po improvizovanim skladistima u domacinstvima,vise vole i cene kukuruz iz cardaka
 
Krunili danas 18,5 din.

4sjorp.jpg


2zghiqe.jpg
 
Nazad
Vrh