Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,1%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,9%

  • Ukupno glasača
    331
Ja danas ugovorio jedan sleper, na 16.5 dinara sa PDV-om...
 
Stoji u kotobanji, mrežica i napunjen do vrha. Ubi ovo vreme. Stavljen ja sa vlagom od 18,6%, a kad smo ovrli imao je temparaturu 28 stepeni, pa je zimus bila 6, i juče smo merili mislim da je 20,5 bila.
 
@Shale, pa nije tebi stalno temperatura 20, bila je i dosta manja, a imaš i dobro provetravanje, ipak pazi, ovo toplo vreme mu baš neodgovara.
 
Najmanja temparatura mu je bila 6 stepeni, sad je trenutna 20, a vlaga mu je već 3 meseca 19%. U toku sledeće nedelje sigurno rešavamo, ili ide na uslužno sušenje ili se prodaje ako naiđe neki kupac.

I kad sam ga ostavljao plan je bio da ga prodajem krajem februara. Prošle godine sam u ovo doba sa ovom vlagom prodao po 15 din, e sad videćemo.
 
Temperaturu od 20c u kukuruzu kada je spoljna do 15. moze da napravi samo neki zapocet proces. Pomeraj ga pod hutno, ispustaj u prikolice na pod sta god samo ga setaj. I to sto pre, dolk nije dobio mirisnu aromu ako vec i nije.
 
Tu smo kod glavnog pitanja zbog kog ja nisam spreman na krunjenje na veliko....Velika vlaga topla zima i ode mast u propast,klip je jos uvek naj stabilniji vid cuvanja kukuruza.Shale Zmajevke i ispustaj to dok ne bude kasno a vreme ne radi za tebe.
 
d4effd43d5e639f0e5f2d88396f2d575.jpg


Послато са GT-I9300I уз помоћ Тапатока
 
Ma ljudi nesmrdi uopšte, nije promenuo boju, ladan ko zmija. U pitanju je DKC 5783... Ako Bog da ide u ponedeljak, utorak na sušenje!

Stoji u kotobanji al su napravljene celije 3x2 metra i između ostavljeno po metar, baš zbog provetravanja...
 
Poslednja izmena:
I na pijacama vise ne ide kukuruz velika ponuda kada im kazes 20din na dzakove kao da si im prst u oko stavio.Na veliko moze 16din da se dobije.
 
Nazad
Vrh