Treber(pivski trop,melasa)

Ovde cena dođe oko 0.04e, ali preteruju sa treberom pa kravice ne mogu da izdrže predugo 3-4 laktacije.
 
Jeste to je taj isti Zeljko sad sam uporerdio telefone. Meni je uj decembru trazio 6 dinara+prevoz.
@doske evo ti broj firme iz Celareva koja prodaje treber i dovozi 063697811 i 063697814. U decembru su mi trazili 4400 dinara za tonu, ali ga nisu imali na stanju. Probaj da ih pozoves i ako ti nije tesko izvesti nas kakav si odgovor dobio.
 
Da li neko zna, je l' pivski trop siromasan ili bogat kalcijumom? Od svih knjiga koje imam, kao hranivo se pominje samo u jednoj. Problem je u tome sto se u pocetku teksta kaze da je siromasan kalcijumom, a kasnije da je zbog visokog sadrzaja kalcijuma kvarljiv. Te mi nista nije jasno. Pretpostavljam da je siromasan, a ovaj visoki sadrzaj da se odnosi na vodu, ali bolje da pitam. Ne znam da li da povecam ili smanjim kredu.


siromasan je u kalcujumu 0,6g i 0,7g fosfora sa 5,5 % proteina i 78% vlage

- - - - - - - - - -

pojacaj bolje uzmi prefoskal uz treber tako ja radim
 
Ako se ne varam prfoskal je univerzalni mineralno-vitaminski premiks. Ubacujem ja vec Gebijev premiks ali sam poceo dodatno da dodajem i kredu.
 
Koliko plaćate premikse, pitam jer imate Camisan i Profisan koji imaju 19-20% kalcijuma i 3% fosfora + ....
 
Neznam baš koliko je idealan jer u njemu ima 14.7% kalcijuma dok u profisanu ima 20% a košta negde oko 167 dinara po kg, mimo toga sadrži i kerasan, mastisan i optimizovan je baš za krave a ne za sve domaće životinje.
 
ali pogledaj odnos calcijuma i fosfora u prefoskalu je pravilan 2 prema 1,a u samisan kako si naveo 20% prema 3%
 
ja kupim nekoliko vrste premiksa obicno 3-4 sipam pred krave po malo od svakog i kog one odaberu taj im dajem, i tu nema filozofije, zasto bi ja nagadjao i njima birao kad mogu same :D tako isto i sa koncetratom uzeo sam tri cetiri vrste koncetrata sipao po malo na tri mesta i koji su krave odabrale taj sam uzeo moje odabrale jabuka pancevo 18% :) :)
 
oko vitamina uzimam samo najbolje a to je možda se neće svi složiti šauman dok sam radio sa sanom haos mi je bio teško teljenje krava ne ustaje mrtvo tele ne ostaju steone čim sam krenuo sa šaumanom posle 2 meseca stanje se popravilo eto baš noćas smo ja i žena sami otelili jednu kravu žensko tele živo i zdravo krava vesela kao da nije ništa bilo ali opet svako ima svoje mišljenje ja sam sve i svašta probao ali šauman je kod mene već 4 godine
 
Nesa
I ja koristim gelamin i zadovolljan sam s njim redovno krave ulaze u estrus i 90% ih ostaje steono od prvog osjemenjavanja.
A koristim i trebem popravilo mi je mljecnost i kondiciju krava i njihov fizicki izgled
 
od vitamina koristim pored premiksa i sargarepu :haha:
slika0480.jpg
 
Nazad
Vrh