Traktorske kose

Ja sam moju terao 4 5 sezona, radila je dobro. Jedini problem je sto se lezajevi diskova tesko menjaju, alo je sve isto kao na bcs, mora se rasklopiti ceo prut da se izbije lezaj, disk drzi jedan dvoredni lezaj. Mada ja bih za ursusa gledao nesto vece, radim sa viconom 6 diskova sa 45 ks bez problema.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Prenos jeste preko zuocanika a za bcs su mi rekli da ne ide nista u kadu, da je suvo sve, mada ja sam ipak sipao mesano ulje i mast.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
m SIP 165 prezadovoljan sam
Posle mnogih bocnih zadnjih kao i poljakinja i jedne imt, jesenas uzmem SIP 165 prezadovoljan sam osim sto je teska za 539 muka mu i da je nosi i da kosi sa njom a nisam navikao kositi sa 560
Danas sam uzeo jos jednu SIP 135 povoljno mi izletela
SIP je izmislio svet za poljakinju!!!

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Ja imam Claas VM20, bubnjarka 165, nosim je sa 539. Fergo samo jauče. Baš mu muka. Do sada sam polomio 2-3 puta onaj štelujući podizač poluge
 
Nešto mi nema logike da budu fiksni? To tako treba,ili hoće ležajevi da zaribaju,?
Tako je na Claas kosacicama, donji tanjiri su fiksni, I kod mene je tako. Po meni jedna velika glupost, ako naidjes na krticnjak malo veći ili na razoru zakacis zemlju, u stanju je da ugasi traktor.

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
 
Tako je na Claas kosacicama, donji tanjiri su fiksni, I kod mene je tako. Po meni jedna velika glupost, ako naidjes na krticnjak malo veći ili na razoru zakacis zemlju, u stanju je da ugasi traktor.

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
U stanju je ona da ugasi traktor svakako 🤣 Prelazio sam kroz mravnjake koji su veliki za dvoje tačke zemlje i nije ni osjetila. Bubnjarke su nešto posebno
 
Riješili smo se Imt-ove kose, sad je tu SIP....

Pa me sad zanima da li se sipa ulje još negdje osim reduktora?
Lepo izgleda, rekao sam ti za prut sta su meni rekli, nema cep za sipanje ali opet proveri. Moja je imala mazalicu na svakom disu odozgo. Takodje na bcs-u nije trebao kardan sa zvrkom jer je imala u sebi lamelu koja preskace kad se pusti gadls, trebalo bi da je i na toj tako.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh