Traktorske kose

Znam i verujem.Kada sam je kupovao jedva sam je našao a sada ih ima na svakom koraku.Ljudi prelaze na manje verovatno.Da je nisam prodao kod kuće takođe bi je nosio u Rumu na vašar.
Dragane Poljska hoće da digne traktor ili nisam dobro razumeo?
 
Da dobro si razumeo. Poljska hoce da digne traktor , i ako je veliko brdo 539 ne moze da kosi snjom uzbrdo , vec samo nizbrdo.Zato sto cela tezina je na jednom tocku , a u toj situaciji pogon se prebacuje na drugi tocak.
 
Ne znam.Sudeći po njenoj maloj težini od 360kg ne bi trabala mada rad u ravnici i u brdovitom predelu nemaju dodirnih tačaka.
 
Pozz, evo nekih informacija, poljsk kosacicaa po licenci deutz-fahr pre neki dan na pijaci u Svilajncu cenjena 850 evra, mislim da za koji evro nize mogla da se pazari.
Inace prosle godine na moju poljsku kosacicu sam napakovao neke duple kanate metalne za gosinu prikolicu, za vrsu, i nosio sam sve to sa 539 na asfaltnom putu polako, znaci tezak spoj u p.m. kako sam tih 7 km prosao ne znam bukvalno sam milio, inace moze bez ikakvih problema da nosi 539 ovu poljsku 165. zanima me da li je neko radio kakvo ojačanje limova ili neki metalni ram jer se limovi brzo krive?
 
Ja sam se odlucio za ovakav tip zastite. Nema deformisanja limova i ipak koliko toliko je laksa ukoliko se nosi sa manjim traktorom. Ja cu je nositi sa T40 dv gde imam 2ha i vise u jednoj parceli, a za manje parcele koristi cu vladimirca jer je okretniji i iz tog razloga sam se odlucio za ovakav ram. Ram je cevne konstrukcije sa ciradom preko i ucvrscu je se sa 4 srafa. Verovatno da se moze posebno kupiti a i jednostavno je za napraviti. Ako nekome budu potrebne slike samog rama bez cirade neka se javi.

scaled.php



scaled.php
 
Poslednja izmena:
Tako je.Kada se namontira izgleda kao Vladj-ova.Drugar ima sa limovima,lepše izgleda i dugotrajnije je od ove gde je sve cirada ali je i cena 200 eura više za takav vid zaštite.
 
Ako se kupuje poljska kosacica , bolje je da se kupi bez ikakve zastite , jer se ta zastita izlomi posle par hektara. Nije bitno kakva je zastita , ja sam imao poljske kosacice 2 komada , jedna je imala ceradu , a druga je imala plekove . Ni jedna ni druga nisu se nesto pokazale.
 
cerada nikako,sve se gore zadrzava!

---------- Poruka napisana u 20:20 ---------- Prethodna poruka je at 20:19 ----------

Prilikom kosenja ovom Kunovom kosacicom koja ima zahvat 240cm , plus eklarator , ali neznam na koju brzinu se eklarator okretao da li na 540 ili na 1000 obrtaja , pri brzini od 10.5km/h. Upalina nam se upozoravajuca lampica za temperaturu.

nije mi jasno zbog cega...
 
Nije ni meni jasno. Mozda ima veliko opterecenje , jer je ipak 10.5km/h velika brzina.
 
Neka se zadržava šta god hoće na ciradi,lako se skloni sa nje nego da dobijem po glavi sa nekim kamenčićem ili tome sličnim.I još da dodam kada kosačica nema zaštitu na sebi između svakog otkosa ostaje kao traka širine par cm pokošena masa jer centrifugalna sila ne može pravilno da rasporedi masu na otkos i ta traka zaostaje.To je naročito ne zgodno ako se otkosi skupljaju balerinom,mora da se vozi zbog obične gluposti a ako se ostavi ne izgleda lepo na njivi i ostaje da trune i da se meša sa narednim košenjem kao starež.Probajte i ovako i onako pa ćete videti razliku a cirada ako ce pocepa ili istrune kupi se nova koja košta 40-ak eura i vozi Miško.
 
Moja je sa ciradom.Hteo sam sa limovima ali onaj od koga sam je kupio ne uvozi takve a meni je bilo jako hitno pa nisam mogao da čekam dok stigne.
Vladj ova N.H mi deluje kao večita stvar u smislu potencijalnih kvarova.Veoma prosta samo se na slici vidi da nije nešto preterano radila.
 
Nazad
Vrh