Traktorske kose

Nije mi jasno gde su joj spakovali toliki remen(kaiš).Obično imaju po 3 ili 4 remena koji pogone kosačicu a neke imaju kardan mesto remenja.
 
Da ali kod normalnih, a ovo je nesto sasvim levo. Nisam imao vremena da je zagledam i slikam.
 
Uopste nije zajebancija, mnogo opasna sprava, zna da izbaci noz iz dobosa kao od šale, jednom sam isao malo blize iza nje kad je udario dobos u neki metal na njivi otkači nož i pravo ispred mene kao da me neko gađao, uvek proverim ceradu pre košenja, preporučujem svakom.
 
Uopste nije zajebancija, mnogo opasna sprava, zna da izbaci noz iz dobosa kao od šale, jednom sam isao malo blize iza nje kad je udario dobos u neki metal na njivi otkači nož i pravo ispred mene kao da me neko gađao, uvek proverim ceradu pre košenja, preporučujem svakom.
Evo i od mene:Kosio sam bez cerade i udario u neki cev noz se otkaci i probusi mi uljni filter.
Kosacica je FAHR 180 a traktor imt560.Zanimljivo je to sto je noz prosao izmegu dve ripne zadnje desne gume(samo tako moze da se vidi filter gledano od krajne desne strane diska)
 
Ja kosim sa ceradom,jedino ako je visoka a polegla onda je skinem,meni je razbila staklo na vratima od 560 i od onda desna vrata nikad ne otvaram pa makar se skuvao.
 
nemam pojma,davao sam jednom coveku na koriscenje pa sam video. kada je u radnom polozaju nije mogao da je odvoji od zemlje,e sad da li je do njega ili do traktora nemam pojma,tako mi je on rekao
 
Nazad
Vrh