Traktorske kose

Zna li neko koliko para bi mogao da dobijem za kosacicu IMTkuhn sa cetiri diska, nosac je samo radio IMT a rezni aparat kuhn, kosacica je malo radila skoro kao nova je, jos su na njoj prvi orginalni nozevi
 
worm je napisao(la):
Zna li neko koliko para bi mogao da dobijem za kosacicu IMTkuhn sa cetiri diska, nosac je samo radio IMT a rezni aparat kuhn, kosacica je malo radila skoro kao nova je, jos su na njoj prvi orginalni nozevi
pozvao tel. coveka ko prodaje dobra ocuvana kosacica sa 4-ri diska trazi 700e.ni cent manje
Post je spojen: [time]1292272966[/time]
_________________________________________________
@lazar
kad je polovna 700e mozes zamisliti koliko kosta nova
 
nova kuhnova rotokosa u HR košta malo više od 2500 E.

Nego mene zanima koliko se isplati variti staru puknutu strižnu kosu?Znači nož?
 
Povari se to i radi bez problema ja sam je vario ali postoji mogucnost da kraj vara opet pukne kad joj bude tesko.
 
da li neko mozda nesto zna o superior kosama cuo sam da mnogo dobro rade cak i teskim uslovima pa me zanima da li je to istina i neka vasa iskustva?
 
to su kosacice sa dve kose ja mislim koje se pokrecu, ja sam razmisljao izmedju nje i poljakinje 165 i uzeo sam poljsku, sto rece jedan kod mene, dobra je to stvar al kad upadne zica sestica ima da kupis 2 kose
 
Dupleks je sa dve kose tj dve rezne letve, a kod superiora pomeraju se i šiljci, dobra za rad nema zagušenja, može po rosi da se kosi, ali je malo skupa za održavanje kosa je sama bila negde oko 150 evra,( pričam za dubravinoj) jbg radi dobro ali skupa. http://www.gramip.hr/super.html
 
Da da kod superiora se pomeraju siljci i kosa pa verovatno bolje radi ali moracu da vidim da kupim jednu iako je skupo odrzavanje vazno je da dobro radi!
 
U mom selu su dve takve u funkciji. Rade perfektno, mogu da preseku plast sena na pola, mogu da kose i po rosi, kiši itd...
Ali uvek postoji. Održavanje je papreno.
 
u temi kosenje lucerke str 3 je slika moje superior kose ,radi super jeste malo skuplja za odrzavanje.naletao sam i na drvece i zicu jednostavno kaisevi proklizaju i nema nikakvog loma
 
POzdrav svima na forumu!! Da li ne ko ima iskustva ili ima u posedu rotacionu kosacicu po imenu "MORTL" ima 5 ovalnih diskova, radni zahvat 2 m:haha: Zna li neko kao se uopste prikljucuje na traktor jer to nama ne polazi za rukom vec celi dan!! MOOOOOlim za pomoc!!! Unapred HVALA!!!!!! :udri:
 
Zoran0230 je napisao(la):
kako ne može mora da ima transportni i radni položaj-uslikaj ako možeš.
Videcu da uslikam pa da postavim!! A problem je sto kada treba da se postavi u transportovanje, da bi osigurac osigurao kosu, nas 5-oro (ponekada i vise) treba da opsluzuje kosu i gura kosu dok osigurac ne uhvati onaj deo koji osigurac osigurava!?!? :sta:
 
A čini ti se,kako ja sam to uradim bez problema-nećeš valjda ceo Kruševac voditi kad ideš da kosiš :haha:
Šala-stavi samo slike da vidimo kako je rešeno uključivanje
 
Nazad
Vrh