Traktorske kose

Danas pokosili sudansku travu.Zetor je ladno tera 4-om.Najviše mi se sviđa što pravi male otkose.Posle dva prohoda napravi 4 otkosa a od toga su 2 jedno do drugog a ne jedan preko drugog kao kod kosačica sa 2 bubnja.U suštini je jedan otkos kao pola otkosa na 135-i.
Ja zadovoljan
 
Imaju fabricki poljske kose zahvata 1.85, manje nemaju.



rotaciona-kosa-poljska-slika-7604082.jpg
 
To vec nisam radio. Mislim da je Jugometal njihov zastupnik sada pa mozes preko njih videti koliko bi kostala ta prepravka, ili jednostavno kupi polovan hidro cilindar i sam odradi to.
 
Neka te Poljske kosacice tamo gde su. Dobre su samo za gledanje a i u tom pogledu ne nude nista narocito.
 
Skoro da je tako.I ja sam jedan ne tako ponosan vlasnik iste.Ne radim mnogo sa njom ali su se već desile neke stvari koje nikako nisu smele za ovaj obim posla.
 
Ja sam je imao 3god. Prve godine sa nje su ispali svi zastitni plekovi. Bilo mi je sramota da prodjem snjom kroz selo. Dok je moj komsija imao slovenacku kupljenu jos 1989god , i dan danas nista sa nje nije mrdnulo. Bolje kupi polovnu iz uvoza 185cm se krecu od 800e pa na gore , ali imaju razna stelovanja sto ova nema nista od toga.
 
Slicno iskustvo sam imao. Prva sezona odradjena perfektno, na pocetku druge u koritu gde su zupcanici sve sto je moglo da strada, stradalo je i to 10 dana posle garancije. Kontaktirao sam uvoznika i objasnio mu sta je se dogodilo i poslao mi je nove zamenske delove o svom trosku. Sastavio sam je zavrsio sezonu i na oglase. Na njeno mesto je dosla PZ koja je vec izgurala 2 sezone kod mene.
 
Imao sam polovnu D.F 185.Jeste kvalitet i Mercedes od kosačice ali su problem specifični delovi koji imaju veoma visoke čak bezobrazne cene.Za 2 pod tanjira koja su mi trebala za D.F kupio sam novu Poljsku a gde su tek ozbiljnije komponente sa cenama.
 
Opet kažem: ako gledamo odnos cena-kvalitet, Poljakinja je najbolji izbor! Voleo bih ja raditi sa kvalitetnijom, ali to treba platiti, a posle skupo održavanje. Poljsku imam 3 g pokosim sigurno preko 100 jutara godišnje. I to terene, što niko neće, desetine km kanalske obale i sl. Ove god cerada se pokidala, pa sam razbio stakla na vratima. Počinje farba da otpada, ali veći kvar nisam imao hvala Bogu. I naravno, potrošio bezbroj garnitura noževa...
To su moja iskustva....
 
Ja sam je imao 3god. Prve godine sa nje su ispali svi zastitni plekovi. Bilo mi je sramota da prodjem snjom kroz selo. Dok je moj komsija imao slovenacku kupljenu jos 1989god , i dan danas nista sa nje nije mrdnulo. Bolje kupi polovnu iz uvoza 185cm se krecu od 800e pa na gore , ali imaju razna stelovanja sto ova nema nista od toga.

Ja sam za SIP-ovu 195-u doplatio 6ooE i plus Lifamova,iznelo me je između 900 i 1000 E.Za te pare sam mogao kupiti novu poljakinju ali SIP je mnogo kvalitetniji.čak je i Lifamova kvalitetnija od poljske.
Jedino ću imati problem ako mog zetora zamenem za manjeg a ne bi da kosim sa rusom,moraću je prodati i opet uzeti sipovu ili 135 ili 165.
 
Opet kažem: ako gledamo odnos cena-kvalitet, Poljakinja je najbolji izbor! Voleo bih ja raditi sa kvalitetnijom, ali to treba platiti, a posle skupo održavanje. Poljsku imam 3 g pokosim sigurno preko 100 jutara godišnje. I to terene, što niko neće, desetine km kanalske obale i sl. Ove god cerada se pokidala, pa sam razbio stakla na vratima. Počinje farba da otpada, ali veći kvar nisam imao hvala Bogu. I naravno, potrošio bezbroj garnitura noževa...
To su moja iskustva....

I ja sa mojom sam radio 7-8 god možda i više od tebe ,samo sam promeno plastične čaure i jedan nosač noževa.Nisam je prodo a mislim da i neću neka stoji za rezervu
 
Ja uzeo za moje potrebe jednu staru kosu.
Brugt JF CM 151
Ima da se poradi na njoj.
Nisam moju stigao da slikam kad krenem da je remontujem slikacu sve detaljno.Izasla me negde u trampi oko 100 eura mozda sta manje.
Zahvat 150 dva diska bez kardana.Jedan remen los ostali tu i tamo ali ide zamena.Lezajevi menjani svaki disk po tri noza neznam jel to na svima.Solidno laka nadam se da stajer nece imati problemaq da je vuce tj da je nosi.
 
Nazad
Vrh