Traktorske kose

Kod nas niko ne kosi prvom brzom, druga u prvom prohodu do komšije, ostatak trećom brzom. Na leniji samo smanjim gas, ništa kvačilo. Kombinacija je IMT 542 i RotKos 165. U cugu radim 6 kj, temperatura ne prelazi 70.

44B5Jyc.jpg



A za snimak mora neka kamera da se fiksira na traktor, nema šanse smotati na leniji kad ideš trećom sa mehaničkim volanom :) uostalom ko bi gledao 3+ sata kako se neko vozi ukrug :p
 
Ponekoj obicnoj bocnoj i treca spora je mnogo,a i takivh slucajeva ima.:osmeh:
Ja sa dupleks kosim prvom,eventualno po nekoj strani trecom sporom.
 
Ako naletite na rotacionu kosacicu marke lifam nikako ne kupujte. pregreva se i lose je reseno pitanje osiguraca na osovinama koje nosi kompletan kotur-drze dva srafa m8sa parcencetom zavrnutog pleka.. ja je imam i kostala me jos za pola kosacice na metalostrugare i nove osovine zupcanike itd... mozda nekog spasem muka :) I da pitam ima li teme o samohodnim kosacicama imam bcs-ovu stoji u šupi od 1970 i neke godine ne maknuta pa da pitam za iskustva rez delove cenu itd. hvala unapred i izvinjavam se sto nije u temi..
 
Ako naletite na rotacionu kosacicu marke lifam nikako ne kupujte. pregreva se i lose je reseno pitanje osiguraca na osovinama koje nosi kompletan kotur-drze dva srafa m8sa parcencetom zavrnutog pleka.. ja je imam i kostala me jos za pola kosacice na metalostrugare i nove osovine zupcanike itd... mozda nekog spasem muka :) I da pitam ima li teme o samohodnim kosacicama imam bcs-ovu stoji u šupi od 1970 i neke godine ne maknuta pa da pitam za iskustva rez delove cenu itd. hvala unapred i izvinjavam se sto nije u temi..

Ja je imam-stavi 10.9 tvrdoće i rešio si problem.
 
Ja imam DF KM24, niko ne zna koliko je stara, sva ofucana ali i dan-danas radi kao sat. Kod mene je 15 godina, uvezena iz Njemačke gdje je bila bukvalno bačena u medju, platili je 50 njemačkih maraka tamo.
 
Pozdrav svima,hteo bi da kupim vučenu rot.kosačicu pa šta ko preporučuje da li sa 4 velika diska sa pogonom od gore ili sa malim diskovima sa pogonom od dole?
 
Sa dva velika i dva mala.......Zavisi sta hoces sa kondicionerom ili gumenom gnjecilicom.Jas sam trazio sa gumenom gnjecilicom ali sam naleteo na povoljnu sa kondicionerom PZ CM 270 A(1000 evra) i zadovoljan sam sa njom.Dosta osusi i razbije lucerku.Ima dve sa diskovima i gumenom gnjecilicom u okolini i ja nevidim neku razliku osim sto su dosta vislje i sire od moje


 
Ja nekupujem kad mi treba nego kad naletim.......za tu kosu sam cuo i iso da je vidim u martu akupio je u junu kad sam skupio pare...najteze mi je bilo sto sam morao da cutim da je neko nekupi pre mene............
 
Nazad
Vrh