Traktorska sedišta

Mislim da amortizer samo ublažuje udare.
Kakve su rolnice koje se nalaze na makazama?
Možda ima da se nadje polovan amortizer.Mikulaš iz Padine radi remont i prodaju Gramer sedišta.
Pitao sam ga za amortizer,kaže javiće mi...nikad se nije javio.
Izvini kolega ako ti nisam javio a obećao da ću javiti :) , verovatno sam zaboravio i nije namerno. U poslednje vreme sam tanak sa vremenom. Te amortizere nema zamenskih samo orginalnih a koštaju zavisi za koji tip Grammera između 80-120eura (Jako su skupi ali i jako kvalitetni i retko crkavaju). Mada dosta ljudi greše sa tim amortizerima, sedište im se podere ili propadnu centralni ležajevi(pogotovo mehanički Grammer) i oni skinu amortizer i vide da amortizer neizbacuje gore i misle da je propao a ustvari neznaju da taj amortizer nesluži da podigne sedište već samo da uspori hod sedišta. Ako je Grammer sedište ispravno solidno radi i bez amortizera, mada pri brzoj vožni na neravnom terenu sedište jako skače.
 
Onda ja imam drugi problem, mislio sam da amortizer treba da izbaci sedište gore.
Proveriću sutra rolnice.
Hvala na pomoći svima

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ako se neko razume u ruska sedišta iz rusa, ne ruski gramer već ono najobičnije rusko, da li možda zna šta može biti problem da sedište propadne skroz do dna kad traktor upadne u neku rupu, a našpanovano je na maksimalno. Sve opruge i rolnice vizuelno izgledaju jako dobro, dok traktor ide po ravnom sedište radi odlično tj ne propadne pod mojom težinom već drži visoko, ali upad u rupu prouzrokuje da nabijam pršljenove jedne u druge... Da li je možda amortizer problem, jer njega nisam menjao?
 
Ako se neko razume u ruska sedišta iz rusa, ne ruski gramer već ono najobičnije rusko, da li možda zna šta može biti problem da sedište propadne skroz do dna kad traktor upadne u neku rupu, a našpanovano je na maksimalno. Sve opruge i rolnice vizuelno izgledaju jako dobro, dok traktor ide po ravnom sedište radi odlično tj ne propadne pod mojom težinom već drži visoko, ali upad u rupu prouzrokuje da nabijam pršljenove jedne u druge... Da li je možda amortizer problem, jer njega nisam menjao?
Najverovatnije amortizer
 
Jel skroz padne i ostane tako ,ili samo udara o dno prilikom amortizacije ?.Ako je ovo drugo,ima neko podesavanje kod tog sedista oko mislim duzine hoda amortizacije,ili granicnika visine,zaboravio sam ima 5+ godina vec.Kod mene je to bio problem kad sam radio nesto na njivi,odjednom kao da mi sediste malo propalo po visini i prilikom svake vece rupe udari o granicnik a kicma place sve u sesnaest,morao sam prekinuti posao i pravac kuci.Problem je bio prethodno ''izgubljen'' kljuc 22-24 ,upao iz kutije za alat kroz onaj tapacirung sedista unutra u mehanizam,rupa je bila mala pa nisam ni gledao nikad unutra,nit je pravilo problem po sediste,do tog trenutka kad se zbog tog kljuca pomerio taj limiter visine kao i tad su poceli problemi odma.
 
Pa gde se može porediti Grammer i tursko 🤔
U jednom ima samo polozaj visine da se namesti i to je to.. Kad sam skinuo amortizer nema uopste otpora ide lagano..
A u drugom radi amortizer al je pocelo nedavno da kad naidjes na neravan teren dok ide dole nesto pucketa jedino sto je bilo u tom momentu jeste wd sprej smanjilo se pucketanje al opet se cuje
 
Jel skroz padne i ostane tako ,ili samo udara o dno prilikom amortizacije ?.Ako je ovo drugo,ima neko podesavanje kod tog sedista oko mislim duzine hoda amortizacije,ili granicnika visine,zaboravio sam ima 5+ godina vec.Kod mene je to bio problem kad sam radio nesto na njivi,odjednom kao da mi sediste malo propalo po visini i prilikom svake vece rupe udari o granicnik a kicma place sve u sesnaest,morao sam prekinuti posao i pravac kuci.Problem je bio prethodno ''izgubljen'' kljuc 22-24 ,upao iz kutije za alat kroz onaj tapacirung sedista unutra u mehanizam,rupa je bila mala pa nisam ni gledao nikad unutra,nit je pravilo problem po sediste,do tog trenutka kad se zbog tog kljuca pomerio taj limiter visine kao i tad su poceli problemi odma.
Ovo drugo.

I ja ga već više godina ne koristim, ubacio sam neko staro pneumatsko. Ali bih da ga sredim za ne daj Bože, ako pukne vazdušni jastuk u pneumatskom da imam šta da stavim u traktor dok se ne snađem za bolje sedište. A onu harmonika gumu oko mehanizma sam ja skinuo sa sedišta prvi put kad sam ga morao vaditi iz kabine zbog pristupa klipu. Eno je stoji uredno složena i čeka neke bolje dane...
 
Nazad
Vrh